r. Imieniny:
logo

UROCZYSTE OTWARCIE PLACU ZABAW NA OSIEDLU ŻWICA.

01.08.2017
UROCZYSTE OTWARCIE PLACU ZABAW NA OSIEDLU ŻWICA. Dnia 29 lipca sobota Przewodniczący Zarządu Osiedla Żwica Antoni Kujda wraz z pozostałymi członkami zarządu oraz Radnym Miasta Dęblin Mieczysławem Groblem zorganizowali piknik dla tutejszych mieszkańców i dla ich dzieci. Otwarcie zaczęło się od poświęcenia przez ks. proboszcza parafii pw. Chrystusa Miłosiernego nowopowstałego placu zabaw. Następnie Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka dokonała uroczystego otwarcia, życząc miejscowym dzieciom niezapomnianej zabawy a mieszkańcom aby sumiennie dbali o nowe miejsce rozrywki. Po czym wszystkie dzieci mogły rozpocząć zabawę na otwartym powietrzu przy muzyce.Zarząd Osiedla przygotował również poczęstunek dla wszystkich przybyły gości w postaci smażonych przysmaków z grilla, napojów, słodyczy i owoców. Po minach najmłodszych mieszkańców osiedla widać było zadowolenie i radość jaką niesie za sobą otwieranie takich właśnie miejsc.

Dodajmy również że nie była to pierwsza próba udostepnienia takiego miejsca dla mieszkańców Osiedla Żwica. Na początku czerwca 2017 roku Radny Grobel ufundował wyposażenie placu zabaw, aczkolwiek już po niecałym tygodniu nieznani sprawcy dokonali podpalenia drewnianego domku wraz z zjeżdżalnią, co w rezultacie doprowadziło do całkowitego zniszczenia wyposażenia placu zabaw.


Dzięki życzliwości ks. biskupa Kazimierza Gurdy i zaangażowaniu ks. proboszcza Andrzeja Kani z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie, którzy użyczyli w dzierżawę teren pod plac zabaw oraz sponsorom, którzy ufundowali wyposażenie placu zabaw w osobach:

 
Chodoła Kazimierz

Powroźnik Wiesław

Nawrotek Bogdan

Pietruszewski Mariusz

Dziekoński Wiesław

Siedlecka Beata

Amarowicz Beata

Grobel Mieczysław

Prusinowski Józef

 

można było odbudować to co zostało zniszczone.

 

Podczas tego jakże radosnego wydarzenia dla dzieci i mieszkańców osiedla Żwica swoja obecnością  zaszczycili również :

 

Zastępca Burmistrza Miasta Dęblin Beata Amarowicz

Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Chochowski

Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin Henryk Wiejak


Miejmy nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy i nowo otwarty plac zabaw posłuży dzieciom przez długie lata.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Powrót