r. Imieniny:
logo

CRACOVIA MARATON - DSS ORLĘTA

27.04.2018
Cracovia Maraton - DSS Orlęta W październiku 2017 roku narodził się pomysł wspólnego startu DSS Orlęta w 17 Cracovia Maraton. Wtedy nikt się nie spodziewał, że to wypali.

A wypaliło, i to fantastycznie!
W niedzielę, 22 kwietnia 2018, punktualnie o godzinie 9:00, stawiliśmy się na starcie pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Krakowskim Rynku.

Na dystansie maratonu - 42.195 km - wystartowało aż 16 osób z Klubu DSS Orlęta, a bieg ukończyło 15. Towarzyszyło nam całe grono kibiców - rodziny i przyjaciele z Klubu. Wszyscy z dumą reprezentowaliśmy na Dęblin prezentując godło Miasta i barwy klubowe.
Wspaniały weekend pod Wawelem, bardzo dobra organizacja biegu, wymagająca jak na uliczny maraton trasa i... ten żar palący z nieba, pełne słońce i wysoka temperatura. Jedni sobie poradzili z tymi niedogodnościami lepiej, a inni gorzej.

Zawody wygrał Berga Birhanu Bekele z Etiopii, tracąc jedynie 8 sekund do rekordu trasy!
Z "Orląt" najszybszy był tradycyjnie nasz Sportowiec Roku Marcin. Mieliśmy też wielu wspaniałych debiutantów na Królewskim Dystansie - z których na szczególne fanfary na mecie zasłużyły nasze niezwyciężone Panie - Monika i Kamila!!! Duma nas rozpiera! :)
Nasz mocarny Piotrek - w Maratonie na wózkach - zajął niesamowite 5 miejsce open!
Cel wyjazdu został osiągnięty - co widać na poniższych wynikach.
Dziękujemy serdecznie naszym Kibicom, którzy nie brali udziału w imprezie, a przyjechali specjalnie po to, by nas wesprzeć!