r. Imieniny:
logo

ZAKOŃCZYŁA SIĘ VIII EDYCJA MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKAŃ Z MUZYKĄ ORGANOWĄ W DĘBLINIE.

01.08.2022
Jerzy Kukla Ostatni tegoroczny recital w Parafii pw. Piusa V Papieża w Dęblinie wykonał dla nas kierownik artystyczny całego cyklu spotkań, organista, dyrygent i organizator życia muzycznego Jerzy Kukla. W programie mogliśmy usłyszeć utwory takich artystów jak: Johann Sebastian BACH -Fantazja i fuga c BWV 537, Cesar FRANC -Choral I E, czy Imants ZEMZARIS - Pastorales vasaras flautai.

Po koncercie artysta od zebranej publiczności otrzymał gromkie brawa i bukiet kwiatów od Grażyny Paczek, zaś Aneta Piwońska z głównej mównicy podziękowała serdecznie wszystkim artystom i słuchaczom oraz zaangażowanym w to wydarzenie. Obydwie panie działały w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dęblina.

Cykl spotkań co jest już tradycją otwiera i uroczyście zamyka Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka. Tak też i było w tym roku. Burmistrz Siedlecka z zadowoleniem i dumą na twarzy złożyła podziękowania na ręce organizatorów: Pani Grażynie Szczepańskiej – Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Dęblina oraz zaangażowanym członkom stowarzyszenia Anecie Piwońskiej, Grażynie Paczek,  Księdzu Proboszczowi parafii Piusa V Papieża w Dęblinie Franciszkowi Klebaniukowi za udostepnienie świątyni i kontynuowanie tradycji, kościelnemu organiście Arturowi Kułakowi oraz asystentowi Szymonowi Łubiance za przygotowanie instrumentu, Jerzemu Kukli za profesjonalne przygotowanie koncertów, prowadzenie konferansjerskie i sam koncert, Kamilowi Krypskiemu i Cezaremu Pyrce za uwiecznianie koncertów. Podziękowania trafiły również do licznie zebranej publiczności.

Po wyjściu z „sali koncertowej” Pan Kukla, tak jak i wszyscy artyści występujący w Dęblinie otrzymał torbę prezentową z gadżetami Miasta Dęblin. Następnie chętni na tle dęblińskiej świątyni ustawili się do zdjęcia pamiątkowego. Tak zakończyła się VIII edycja wirtuozji muzyki organowej w Dęblinie.             

W ostatnim koncercie udział wzięło 90 słuchaczy, zaś w całej tegorocznej serii pięciu koncertów ponad pięciuset pasjonatów muzyki organowej. Był to piąty i ostatni koncert tegorocznych spotkań. Kolejna edycja odbędzie się już w następnym roku w lipcu.

Tekst i zdjęcia: Kamil Krypski – Inspektor ds. promocji Miasta Dęblin  

Miasto Dęblin Pozytywnie

Powrót