r. Imieniny:
logo

KOŁO GOSPODYŃ W DĘBLINIE ? DOŁĄCZ JUŻ DZIŚ!

29.08.2022
Cztery kobiety przy pomniku Pragniemy poinformować, że w dniu 04.07.2022 r. Koło Gospodyń Miejskich w Dęblinie "Nadwiślańskie Babeczki" zostało zarejestrowane jako stowarzyszenie zwykłe i formalnie rozpoczęło swoją działalność. Inicjatorką tego projektu jest Pani Justyna Babik. To wokół Jej osoby zgromadziło się parę dęblińskich Pań.

Początkowo połączyły je wspólne spacery i długie rozmowy. Z czasem odkryły w sobie zamiłowanie do wycieczek rowerowych, dobrej kuchni, tańca ludowego, wicia ekstrawaganckich wianków i tworzenia wymyślnych kapeluszy. Polubiły ze sobą być, ze sobą rozmawiać i spędzać  wolny czas. Rozpoczynając swoją przygodę w Kole Gospodyń Miejskich dęblińskie Nadwiślańskie Babeczki pragną promować swoją " Małą Ojczyznę". Miejsce gdzie niektóre z nich dorastały, uczyły się, gdzie mieszkają ich bliscy i znajomi. Nadwiślańskie Babeczki chcą tworzyć lokalną historię, sięgając do tradycji.

Dęblińskie Nadwiślańskie Babeczki to kobiety aktywne. Aktualnie biorą udział min. w Nordikiadzie 2022, wcześniej wspierały swoją jazdą na rowerze zaprzyjaźnione miasto biorące udział w akcji Aktywne Miasta w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski.

Jeżeli masz ochotę wyjść z domu, oderwać się od codziennych spraw, w sposób nieszablonowy spędzić wolny czas. Zapraszamy Cię. Zapraszamy singielki, zamężne, rozwiedzione, córki, mamy
i babcie. Wszystkie Kobiety. Nie dyskryminujemy Panów. Chętnie powitamy ich w swoich szeregach.

Jednym słowem zapraszamy do swojej siedziby przy ulicy 1 Maja 160 w Dęblinie (dawny MDK), do odwiedzin naszej strony: https://www.kgmdeblin.pl

lub profilu na facebooku, wszystkich, którzy mają ochotę:

  • spotkać się,
  • porozmawiać ze sobą,
  • posiedzieć przy kawie i domowym cieście,
  • pojeździć na rowerze lub uprawiać nordic walking,
  • czasami coś ugotować lub upiec,
  • wspólnie prowadzić warsztaty i dzielić się swoimi umiejętnościami.

Zapraszamy!

 

Tekst i zdjęcia: Koło Gospodyń Miejskich w Dęblinie "Nadwiślańskie Babeczki".

Miasto Dęblin Pozytywnie 

Powrót