r. Imieniny:
logo

KONCERT NOWOROCZNY W MBP FILIA MASÓW

18.01.2023
Koncert Noworoczny w MBP Filia Masów. W dniu 11 stycznia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Masów odbył się Koncert Noworoczny. Uczestnicy mieli okazję na nowo poczuć atmosferę minionych świąt Bożego Narodzenia. Blask świec i migoczących światełek na choince oraz świąteczne dekoracje idealnie komponowały się z występami dzieci, które śpiewały kolędy i pastorałki oraz przedstawiły jasełka. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie z SP nr 4 pod kierunkiem Ewy Sarnowskiej i Violetty Gawryjołek oraz uczennica z ZSP nr 3 wraz z nauczycielką Justyną Zając.

Wydarzenie było również okazją do podsumowania pracy biblioteki w 2022 roku.  Pod koniec minionego roku zarejestrowano 530 czytelników, w tym 332 kobiety i 198 mężczyzn. Najwięcej jest zarejestrowanych osób pracujących – 314, zaś uczniów 198, a seniorów 116. Wśród czytelników  MBP Filia Masów są tacy, którzy wykazali się największą aktywnością. Wyróżniono czytelników w trzech kategoriach.

KATEGORIA I -DZIECI:

  1. Julia Wiaderna (42 książek)
  2. Hubert Ochal (25 książek)
  3. Maciej Posim (21 książek)

Wyróżnienia w tej kategorii : Joanna Cyran, Maja Kryczka, Kacper Drela, Julia Drela i Oliwia Skowron.

 

KATEGORIA II -MŁODZIEŻ:

  1. Mateusz Posim (30 książek)

 

KATEGORIA III -DOROŚLI:

  1. Teresa Bartosiewicz (125 książek)
  2. Krystyna Buśko (97 książek)
  3. Barbara Sokołowska  (96 książek)

Wyróżnienia w tej kategorii: Edyta Nobis, Beata Cios , Aneta Zawadzka i Aneta Stępień.

Nagrody dla „Mistrzów Czytania” ufundowali: Burmistrz Miasta Dęblin-Beata Siedlecka,  Wspólnota Gruntowa Dzielnicy Masów,  Artur Marzysz- radny Rady Miasta Dęblin, Monika Żmuda- dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i  Bogdan Nawrotek –przedsiębiorstwo AGBO w Dęblinie. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Grzelak - pracownik MBP Filia Masów

Miasto Dęblin Pozytywnie

 

Powrót