r. Imieniny:
logo

VIII FESTIWAL DZIECIĘCEJ PIOSENKI LUDOWEJ „GAIK”

15.03.2019
VIII FESTIWAL DZIECIĘCEJ PIOSENKI LUDOWEJ „GAIK” W dniu 14 marca 2019 roku odbył się VIII Powiatowy Festiwal Dziecięcej Piosenki Ludowej - „GAIK”. Jest to konkurs piosenki ludowej kierowany do najmłodszych. Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury w Dęblinie zaś inicjatorem i koordynatorem jest instruktor MDK Dęblin Małgorzata Knieć – Sprawka.

Tym razem festiwal odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Dęblinie. Tradycyjnie już odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej, która ufundowała i wręczyła nagrody w postaci pluszaków  dla zwycięzców festiwalu.  
 

O nagrody i wyróżnienia „walczyło” 18 finalistów z placówek oświatowych z Dęblina, Ryk, Owni, Nowej Rokitni i Sobieszyna. Jury w składzie Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Jolanta Grabowska z Miejskiego Domu Kultury w Lubartowie przyznali trzy pierwsze nagrody: Melanii Ostrowskiej, Karolinie Świstowskiej i Nataszy Dmowskiej oraz wyróżnienia specjalne. Ważnym aspektem festiwalu był edukacyjny występ Zespołu Pieśni i Tańca Dęblinicy.Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

Powrót