r. Imieniny:
logo

TYDZIEŃ BIBLIOTEK NA MASOWIE

16.05.2019
TYDZIEŃ BIBLIOTEK NA MASOWIE Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
 
W ramach obchodów w Filii Masów 9 maja odbyło się spotkanie z przedszkolakami, grupą 5-latków z Przedszkola na Lotnisku. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem i z ogromną ciekawością  wysłuchały informacji o książce . Poznały bibliotekę i zawód  bibliotekarza.
 
Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Zajęcia przeplatane były piosenkami i wierszami w wykonaniu dzieci i bibliotekarki.
 
Niektórzy pochwalili się , że potrafią samodzielnie czytać książeczki.
Spotkanie odbyło się w wesołej, radosnej atmosferze. Zapraszamy ponownie!
 
12 maja zorganizowano dla czytelników wyjazd do Lublina do teatru połączony ze spacerem po Ogrodzie Botanicznym i Starym Mieście. Dopisała piękna pogoda i pozostały miłe wspomnienia.
Jadwiga Ochal
MBP Filia Masów
 
Powrót