r. Imieniny:
logo

11. ROCZNICA SFORMOWANIA 4. SKRZYDŁA LOTNICTWA SZKOLNEGO

14.10.2019
11. ROCZNICA SFORMOWANIA 4. SKRZYDŁA LOTNICTWA SZKOLNEGO W dniu 14 października 2019 roku 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego obchodziło 11. rocznicę sformowania. Uroczystość odbyła się na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” oraz w hangarze Muzeum Sił Powietrznych.

Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Dęblin Maciejem Krygrowskim w imieniu władz samorządowych i mieszkańców Dęblina złożyli na ręce dowódcy płk pil. Wojciech Pikuły gratulację oraz życzenia dla wszystkich pracowników skrzydła.
 
„…To święto pozwala nam wspólnie dzielić Waszą radość i dumę z odpowiedzialnej pracy wzmacniającej poczucie naszego bezpieczeństwa. Dziś razem z Państwem dzielimy radość i dumę z osiągnięć lotniczych, które przyczyniają się do umacniania wizerunku Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Z okazji Święta 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego życzymy wszystkim, których los zawiązał z polskim lotnictwem wszystkiego co najlepsze. Niech poniesiony trud przyjmowany będzie z respektem i podziwem, a satysfakcja płynąca z realizowania swojej pasji zrekompensuje wszelkie wyrzeczenia i ogromne poświęcenie”.
 
 
Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Dęblina oraz defilada pododdziałów.
 
Zapraszamy do obejrzenia foto galerii. 
Powrót