r. Imieniny:
logo

15 –LECIE 1DDH „PARASOL”

05.11.2019
15 –lecie 1DDH „Parasol” 26 października 2019r. odbyła się uroczystość z okazji piętnastolecia działalności Pierwszej Dęblińskiej Drużyny Harcerzy "Parasol" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. 

W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swą obecnością: Burmistrz Miasta Dęblin - p. Beata Siedlecka, dyrektorzy dęblińskich szkół i proboszczowie parafii, z którymi drużyna współpracuje oraz reprezentacje harcerzy z całego województwa lubelskiego.
 
Program uroczystości rozpoczęła o godzinie 13:00 gra miejska Śladami 1DDH „Parasol", w której wzięli udział mieszkańcy naszego miasta oraz przybyli do Dęblina zaproszeni harcerze i harcerki. Następnym punktem obchodów była Msza Święta o godzinie 16:00 w kościele pw. Piusa V. Po mszy o godzinie 17:00 w dolnym kościele odbyła się prezentacja dla zaproszonych gości na temat działalności, osiągnięć i akcji naszej drużyny. 
 
Dzięki uprzejmości pani dyrektor Joanny Pardo gościliśmy w sali gimnastycznej ZSO, gdzie wspólnie zasiedliśmy w kręgu przy harcerskim "świeczysku". Warto podkreślić, że nasza drużyna efektywnie współpracuje z dęblińskim ogólniakiem od wielu lat.
 
Uwieńczeniem jubileuszu była wspólna zabawa przy muzyce. 
 
Drużynowy 1DDH Parasol- J. Joński
 
 
 
 
Powrót