r. Imieniny:
logo

W DNIU 11 LISTOPADA 2019 R. ODBYŁY SIĘ W DĘBLINIE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

19.11.2019
W DNIU 11 LISTOPADA 2019 R. ODBYŁY SIĘ W DĘBLINIE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Uroczystość rozpoczęła się poranną zbiórką przed Ratuszem Miejskim. Wciągnięto flagę Polski na maszt oraz odśpiewano Hymn Narodowy. Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wygłosiła przemówienie okolicznościowe. Następnie odbyło się złożenie kwiatów przed pomnikiem „Niepodległości” przez instytucje i organizacje społeczne.

W kościele p.w. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny oraz 65 lecia nadania praw miejskich Dęblinowi. Po mszy odbył się koncert okolicznościowy Orkiestry Wojskowej z Dęblina.
 
Następnie odbył się przemarsz uczestników ulicami miasta na plac przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”. W przemarszu udział wzięli:, Orkiestra Wojskowa z Dęblina, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i jednostek podległych gminie, przedstawiciele jednostek wojskowych, harcerze dęblińskich drużyn ZHP i ZHR i innych organizacji społecznych oraz mieszkańcy Dęblina.
 
Tam odbył się uroczysty apel z okazji 100 – Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przemówienia na tę okoliczność wygłosił Dowódca 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. Artur Borkowski. List Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka odczytała Burmistrz Miasta Dęblin. Szef Sekcji Personalnej mjr Sebastian Szymanek odczytał list Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka.
 
Z kolei był apel pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców i kwiatów, odczytanie rozkazów, decyzji oraz postanowień o mianowaniach, odznaczeniach i wyróżnieniach z okazji "Narodowego Święta Niepodległości", montaż instrumentalny w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Dęblina oraz parada motocyklowa członków Grupy Motocyklowej „Delta”.
 
Wydarzenia towarzyszące to:
  • Darmowe zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w godz. 9:00 -16:00.
Organizatorem był Dowódca 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. Artur Borkowski
z udziałem 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego oraz Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.
Powrót