r. Imieniny:
logo

CZYTAJMY RAZEM Z DZIEĆMI – WARSZTATY CZYTELNICZE DLA RODZICÓW

06.02.2019
CZYTAJMY RAZEM Z DZIEĆMI – WARSZTATY CZYTELNICZE DLA RODZICÓW 17 stycznia w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Dęblinie odbyły się warsztaty czytelnicze dla rodziców prowadzone przez panią bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej na Rycicach.

Spotkanie miało na celu zachęcić rodziców do codziennego głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wzmacnianie więzi z rodzicami poprzez wspólne czytanie. Na początku warsztatów rodzice mieli za zadanie wypisać najważniejsze zalety głośnego czytania dzieciom, po czym wspólnie  je omawialiśmy. Pani bibliotekarka zaproponowała również kilkanaście nowości książkowych polecanych do czytania przedszkolakom, a także mówiła o bajkoterapii i  zachęcała rodziców trzylatków do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

We współczesnym świecie czytanie jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Żyjemy w rzeczywistości, w której lawinowo rośnie ilość informacji. Kto nie czyta, nie nadąża za zmianami. Czytanie chroni dziecko przed uzależnieniem od komputerów, telewizji i telefonów. Więź z rodzicami, wzmocniona czytaniem, daje dziecku siłę do pokonywania wielu pokus i zagrożeń.

MBP Filia Rycice Magdalena Krasuska

"Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą,
jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka,
oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne
głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji…"
Jim Trelease

 

Źródło: http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,czytajmy-razem-z-dziecmi-warsztaty-czytelnicze-dla-rodzicow

Powrót