r. Imieniny:
logo

DBI 2019

14.02.2019
DBI 2019 Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 5 lutego, pod „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 ma za zadanie zachęcić wszystkich korzystających i tworzących przestrzeń, aby był on bezpiecznym środowiskiem online. Organizatorzy w tym roku chcą uświadomić jak ważna jest współpraca między różnymi dyscyplinami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci, i że powinniśmy dołączyć się w promowanie pozytywnych oddziaływań internetu na dzieci oraz promocję bezkonfliktowości w sieci. W naszej placówce gościliśmy podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dęblinie.
 
Przeprowadzone zajęcia poświęcone były Internetowi, jego bezpieczeństwie i kulturze z niego korzystających. Uczestnicy spotkania obejrzeli materiał filmowy pt. „Klikam z głową”, videoplayback o jednym z niebezpieczeństw, które możemy spotykać w internecie oraz wzięli udział w quizie, dotyczącym bezpiecznego korzystania z internetu. Nie zabrakło również dyskusji na tematy związane z Facebookiem i innymi portalami społecznościowymi.
 
Pracownik MBP
 
Powrót