r. Imieniny:
logo

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

19.02.2019
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 6 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, organizowanym przez bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 4 w Dęblinie.

Konkurs miał na celu promocję czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.
 
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego więcej uczniów niż zaplanowano to w jego regulaminie. Uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty prozy i poezji. Dodatkowo były punktowane teksty, które zawierały w swej treści dialogi.
 
Trzyosobowe jury, składające się z nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i nauczycielki języka polskiego, wyłoniło zwycięzców. Jednogłośnie uznano, że należy przyznać trzy pierwsze miejsca i po jednym drugim i trzecim. Pozostałych uczestników wyróżniono. Nagrodzeni otrzymali książki i dyplomy, wyróżnieni dyplomy, wszyscy uczestnicy słodkie niespodzianki.
 
Małgorzata Ługowska- Wojdat
Powrót