r. Imieniny:
logo

KONKURS "DO HYMNU II"

04.04.2019
KONKURS "DO HYMNU II" 3 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Dęblinie odbyła się niezwykła uroczystość. Nasza szkoła jako jedyna w mieście przystąpiła do drugiej edycji konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Konkurs miał za zadanie m. in. uczczenie ogólnopolskich obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez czynny w nich udział, doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego i rodzimych pieśni hymnicznych, edukację patriotyczną, muzyczną, wdrażanie do współpracy w grupie i odpowiedzialności za wykonywane zadania, ponadto, ze względu na obchodzoną w 2019 roku 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, uczczenie tych obchodów. Warunkiem formalnym przystąpienia do konkursu było wykonanie jednogłosowo „a cappella” przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły Hymnu Państwowego i dwóch pieśni hymnicznych wybranych z listy pieśni zaproponowanej przez organizatora konkursu. Wykonanie repertuaru musiało odbyć się „na żywo” i „ z pamięci”. Wykluczono użycie nagłośnienia i playbacku.
 
Nasi uczniowie zaśpiewali oprócz Hymnu „Rotę” i „Odę do radości”.
 
Wykonanie konkursowe poprzedziły próby, a sam dzień konkursu był wyjątkowy i taki pewnie zostanie zapamiętany przez wszystkich uczestników konkursu. Wzięło w nim udział 70% uczniów naszej placówki. Uczniowie w strojach galowych, na tle przystrojonej w barwy narodowe i unijne sali gimnastycznej, pięknie wykonali swoje zadanie, godnie reprezentowali naszą szkołę starannym wykonaniem pieśni. Mamy nadzieję, że znajdziemy się w gronie laureatów tego konkursu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 czerwca.

Małgorzata Ługowska- Wojdat
Powrót