r. Imieniny:
logo

WAKACYJNY SPOTKANIA W BIBLIOTECE

06.08.2019
WAKACYJNY SPOTKANIA W BIBLIOTECE Dobiegły końca „wakacyjne spotkania” w MBP w Dęblinie. Było gwarno i wesoło, dzięki rozmaitym kreatywnym zajęciom.

Odbył się pokaz „EKO MODY”. Starsi uczestnicy zajęć, mieli za zadanie zaprojektować stroje z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Modelki w strojach z worków, papieru i innych oryginalnych „materiałów” prezentowały się na wybiegu w MBP. Stroje były ciekawe, kolorowe i precyzyjnie wykonane.

16 lipca wspólnie z MBP Filia Rycice wyruszyliśmy na zajęcia zorganizowane w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Zespół edukatorów muzealnych przekazał słuchaczom wiedzę z zakresu lotnictwa polskiego. Były również puzzle o tematyce lotniczej i gry edukacyjne. Każde dziecko wykonało własnoręcznie biżuterię. Na kolejnych zajęciach wykorzystaliśmy materiały przywiezione z warsztatów „Wakacyjne czytanie przyrody”, które odbyły się w Sobieszynie, na terenie Zespołu Szkół im. K. hrabiego Kickiego. Powstały z nich „drzewa z natury”. W trakcie letniej przygody odbył się Dzień Włóczykija, który w Polsce obchodzony jest 23 lipca. Jednym z najbardziej znanych włóczykijów jest oczywiście Włóczykij z książek o Muminkach Tove Janssona. Tego dnia czas spędziliśmy na świeżym powietrzu przed biblioteką, zapoznając się z treścią książki pt. „Tatuś Muminka na rybach”. Na zakończenie wakacyjnych spotkań w MBP powstał pożegnalny pociąg, wykonany z rolek po papierze toaletowym.

Podczas trwania akcji letniej uczestnicy brali udział w zabawach ruchowych, w czasie których największą popularnością cieszyła się gra zespołowa w dwa ognie.

Zakończenie lipcowych spotkań odbyło się na placu zabaw na osiedlu Jagiellońska. Tam spotkaliśmy się z uczestnikami Filii Rycice, było wspólne ognisko i zabawa. Przez miesiąc naszych spotkań wszyscy się dobrze bawili , młodsi uczestnicy mogli liczyć na pomoc starszych, za co dziękuję i zapraszamy na następne wakacje.

Katarzyna Wakulska
Pracownik MBP

 

Źródło: http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,wakacyjne-spotkania-w-bibliotece

Powrót