r. Imieniny:
logo

FESTIWAL DYNI W ZSZ NR 2

07.10.2019
FESTIWAL DYNI W ZSZ NR 2 Początek października to doskonała okazja dla naszych uczniów by celebrować jeden z głównych smaków jesieni – dyni.

To niekiedy niedoceniane warzywo, nie tylko jest smaczne, ale również pełne witamin i przeciwutleniaczy. Dynia bowiem działa przeciwzapalnie i antynowotworowo, wzmacnia układ odpornościowy, dba o piękną skórę oraz pomaga w procesie odchudzania.
 
Dlatego też, z inicjatywy samorządu uczniowskiego podjęto działania w ramach Święta Dyni, począwszy od zorganizowania konkursu na najciekawszą rzeźbę z dyni.
 
Czternaście 3-osobowych drużyn z klasy toczyło zaciętą walkę o zwycięstwo, a pomysłów było wiele – od typowych lampionów związanych ze świętem Halloween, po zwierzęta czy postacie z kreskówek. Po obradach jury zadecydowano, niemalże jednogłośnie, przyznać pierwsze miejsce klasie IRR_5, drugie miejsce klasie IV TG, a trzecie klasie I TH_5. Zwycięzcom gratulujemy, a przygotowane rzeźby z dyni zdobią obecnie szkolne korytarze.
 
Kolejnego dnia, klasa IIIa pod kierunkiem p. Marty Szpadzik przygotowała poczęstunek dla uczniów naszej szkoły – zupa krem z dyni. Poczęstunek, z którego dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny, cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, bowiem nie wszyscy mieli okazję by spróbować tego smaku wcześniej.
 
Dodatkowo, by jeszcze lepiej poczuć klimat jesieni, uczniowie naszej szkoły zadbali także o garderobę w kolorze pomarańczowym.
 
Choć festiwal dyni odbył się w naszej szkole po raz pierwszy, mamy nadzieję, że na stałe zapisze się w harmonogramie wydarzeń szkolnych.
 
Daria Madejska
 
Powrót