r. Imieniny:
logo

OBCHODY ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ W ZSO W DĘBLINIE

23.10.2019
OBCHODY ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ W ZSO W DĘBLINIE „Od oświaty zależy w znacznej mierze przyszłość całych społeczeństw” Jan Paweł II

14 października to ważna data zarówno dla nauczycieli  jak i uczniów. Każdego roku o tej samej porze obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale szkoła odświętnie przybrana zaprasza w swe progi nauczycieli, pracowników, emerytów, rodziców i uczniów. W ciepłe, październikowe przedpołudnie odbył się uroczysty apel dedykowany wszystkim pracownikom  ZSO w Dęblinie.
 
Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Joanna Pardo, witając serdecznie przybyłych gości: Burmistrz Miasta Dęblin - p. Beatę Siedlecką, zastępcę Przewodniczącego Rady Miasta – p. Leopolda Świetlińskiego, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – p. Agnieszkę Chlaściak – Pietruszewską, Przewodniczącą Rady Rodziców – p. Agnieszkę  Filipek – Nawrotek oraz p. Mariusza Pietruszewskiego, który jest sponsorem i przyjacielem  naszej szkoły oraz właścicielem Hurtowni Farb i Lakierów MALER. Pani Dyrektor powitała serdecznie emerytów, a szczególnie ciepło p. Joannę  Marię Stecynę – wieloletnią dyrektor LO oraz p. Elizę Kwiatkowską, która kierowała SP nr 5.
 
Burmistrz Miasta Dęblin  w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na istotę procesu edukacji w życiu każdego człowieka,  podkreślając, jak ważną rolę odgrywają w nim nauczyciele. Życzyła pracownikom szkoły wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji w życiu osobistym.  Miłe  słowa skierowała do nauczycieli również  Przewodnicząca Rady Rodziców, dziękując za trud i poświęcenie w kształtowaniu młodego pokolenia. Z kolei p. Dyrektor zaprezentowała zgromadzonym  rys historyczny KEN, przypominając, iż instytucja ta była pierwszym ministerstwem edukacji w oświeceniowej Europie. Dyrekcja skierowała również życzenia do nauczycieli, życząc w tym szczególnym dniu, ale i na co dzień zadowolenia z osiągnięć uczniów i licznych sukcesów. Miłym akcentem było wręczenie Nagród Dyrektora: „za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżanie wychowankom świata wartości”. Wyróżnienia te w tym roku trafiły na ręce: p. Magdaleny Ceglarskiej, p. Martyny Dmowskiej, p. Agnieszki Drwal, p. Erwina Freliszka,  p. Iwony Gorczycy, p. Barbary Grzesik, p. Małgorzaty Jakubik – Kopeć, p. Marioli Krekory, p. Moniki Kruczyńskej, p. Anny Lipnickiej, p. Beaty Olender, p. Anny Opalińskiej, p. Barbary Stasiak i p. Moniki Busz. Szczególnym rodzajem wyróżnienia z pracę dydaktyczno - wychowawczą jest Nagroda Burmistrza. Podczas miejskich obchodów Święta Edukacji Narodowej  w SP nr 2  nagrodę tę odebrało dwoje nauczycieli ZSO: p. Marta Pataj i p. Wojciecj Lipnicki.
 
Po części oficjalnej odbył się występ przygotowany przez uczniów klasy IIIa  SP nr 5. Program artystyczny łączący żywe słowo, śpiew i taniec był miłym akcentem i ucztą dla ducha. Mali artyści zaprezentowali swoje talenty w pełnej krasie. Gratulacje i gromkie brawa należą się nie tylko  trzecioklasistom, ale przede wszystkim p. Barbarze Kurek, która zaangażowała się całym sercem w przygotowanie akademii i pięknej scenografii. Po ciepło przyjętym występie małych artystów przyszła chwila na rozmowy i wspomnienia przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku.
 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej:  „Życzymy sobie i Wam, by nas było stać na święty spokój,  szczęścia ile się da, miłości w bród…” - niech te słowa przeboju towarzyszą nam w pracy i życiu osobistym, a miła atmosfera świętowania  udziela się każdego dnia.
 
Monika Busz
           
Powrót