r. Imieniny:
logo

„DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019”

23.10.2019
„DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019” 14 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Dęblinie odbył się miejski Dzień Edukacji Narodowej. Święto uczące szacunku i uznania do zawodu jakim jest nauczyciel oraz pokazujące jak dużo pracy i zaangażowania wkładają na co dzień uczniowie. Było to spotkanie władz miasta z przedstawicielami placówek edukacyjnych zorganizowane, aby podziękować wszystkim tym, którzy tworzą dęblińską oświatę.

Odświętnie ubrani uczniowie, eleganccy nauczyciele, przedstawiciele władzy samorządowej i placówek edukacyjnych, członkowie rady rodziców, życzenia, podziękowania, nagrody, wyróżnienia oraz program artystyczny – to właśnie Dzień Edukacji Narodowej.


Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka i Przewodniczący Rady Miasta Dęblin Maciej Krygrowski w imieniu władz samorządowych przesłali list intencyjny do Dęblińskich placówek oświatowych:  

 
„…Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów
i wszystkich pracowników oświaty…


…Dzień Edukacji Narodowej to okazja do złożenia wszystkim Państwu serdecznych gratulacji. Prosimy przyjąć słowa uznania za Wasz codzienny trud wkładany w tą wymagającą nie tylko umiejętności,
ale i wielkiego serca oraz empatii, sztukę edukowania i wychowywania dzieci i młodzieży.
Dzięki Waszej nauczycielskiej służbie młode Polki i młodzi Polacy zyskują nie tylko niezbędny zasób wiedzy, ale też przywiązanie  do wartości, dzięki którym możliwe są ważne i trwałe dokonania.

 

W dniu tak ważnego święta życzymy Państwu, aby praca z młodymi mieszkańcami Naszego Miasta była dla Was źródłem nieustającej satysfakcji, aby dawała radość i zadowolenie. Niech codzienne zaangażowanie zawodowe znajduje trwałą wdzięczność uczniów i ich rodziców…”

  

Tradycyjnie, podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody Burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej.

 

Lista przyznanych nagród Burmistrza Miasta Dęblin:

  1. Małgorzata Wnuk – MP nr 3
  2. Mariola Skorek – MP nr 4
  3. Bożena Nowak – SP 2
  4. Anna Wojczakowska - Bondel – SP nr 2
  5. Agnieszka Kłos – SP nr 3
  6. Andrzej Paprota SP nr 4
  7. Marta Pataj - ZSO
  8. Wojciech Lipnicki - ZSO
  9. Marta Czajkowska – SOSW

 

W galerii znajdą Państwo zdjęcia ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.


Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.
Powrót