r. Imieniny:
logo

MATURZYŚCI Z LO NA JASNEJ GÓRZE

29.10.2019
MATURZYŚCI Z LO NA JASNEJ GÓRZE W dniu 22 października uczniowie klasy 3ab i kilkoro z 2ab i 2cd Liceum Ogólnokształcącego z opiekunami: ks. Dariuszem Wójcikiem, p. Iwoną Jakóbik i p. Małgorzatą Sadło wzięli udział w pielgrzymce „Maturzystów” na Jasną Górę. Pobyt w naszej „duchowej” stolicy Polski rozpoczęliśmy od spotkania z Panią Jasnogórską poprzez modlitwę osobistą.

W kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówiliśmy koronkę. Ks. Dariusz poprowadził Drogę Krzyżową przy współczesnych stacjach namalowanych przez Jerzego Dudę – Gracza, następnie oprowadził wszystkich po murach jasnogórskich i ważnych miejscach w sanktuarium. Później młodzież dostała czas wolny na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, modlitwę, pamiątki i obiad.  Ogromnym przeżyciem był udział we Mszy św. przed obrazem Matki Bożej, której przewodniczył ks. Dariusz, a młodzież włączyła się do czytań liturgicznych. Nasi uczniowie poprowadzili również różaniec, który  był transmitowany przez radio jasnogórskie. Uwieńczeniem pobytu był udział w Apelu Jasnogórskim, po którym udaliśmy się w podróż powrotną do domu. Maturzyści poprosili Maryję o pomoc i wstawiennictwo na czas egzaminów maturalnych i wybór drogi życiowej.
 
Piękne chwile wzruszenia i głębokich przeżyć towarzyszące młodym ludziom, były potwierdzeniem ich dojrzałości i pełnej świadomości znajdowania się w szczególnym nie tylko dla Polaków miejscu. Życzymy naszym drogim maturzystom powodzenia na egzaminach i udanego startu w dorosłość.
 
Ks. Dariusz Wójcik, p. Małgorzata Sadło
 
Powrót