r. Imieniny:
logo

WIZYTA STRAŻAKÓW W „PIĄTCE”

05.11.2019
WIZYTA STRAŻAKÓW W „PIĄTCE” 30 października br. klasy 0 – 3 Szkoły Podstawowej nr 5 z wychowawcami gościły strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej w Stawach.

W czasie spotkania w sali gimnastycznej nasi goście uczyli, jak prawidłowo zgłaszać pożar, dzwoniąc pod numer alarmowy i jak bezpiecznie zachowywać się w sytuacji pożaru. Uczniowie utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Strażacy zademonstrowali też profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji i poszkodowanego, podstawami podtrzymywania życia. Po prezentacji chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych. W drugiej części spotkania, które odbyło się przed szkołą, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda umundurowanie strażaka gotowego do akcji oraz sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany przez niego w pracy. Niepowtarzalną okazją dla dzieci była możliwość wejścia do wojskowego wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji.
 
Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia, a pani Martynie Kopacz - mamie naszej uczennicy, za zorganizowanie nam tego spotkania.
 
Danuta Czajka
 
Powrót