r. Imieniny:
logo

LITERACKIE SPOTKANIE W MBP FILIA MASÓW

11.12.2019
LITERACKIE SPOTKANIE W MBP FILIA MASÓW W dniu 4 grudnia br. odbyła się lekcja biblioteczna „Tuwimowo” przygotowana z członkiniami Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczyły w niej dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr4 pod opieką Pani Małgorzaty Ogorzałej i nauczycielami –bibliotekarzami Paniami Elżbietą Bugaj i Małgorzatą Ługowską- Wojdat.

Celem spotkania było zapoznanie z biblioteką, zaprezentowanie uczniom twórczością Juliana Tuwima i zachęcenie ich  do czytania. Po przedstawieniu krótkiej biografii poety, dzieci wysłuchały recytacji wierszy  w wykonaniu członkiń DKK, dyrektora MBP oraz pań ze szkolnej biblioteki. Włączyły się też same do recytacji łącząc to z tańcem i śpiewem. Po obejrzeniu wiersza ”Lokomotywa” w wersji multimedialnej dzieci odpowiadały na pytania dotyczące jego treści.
 
Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i otrzymały upominki od Dyrektor MBP Pani Magdy Krasuskiej oraz książeczki od pań ze szkolnej biblioteki. Pani Jolanta Krakowiak napisała i zaprezentowała wiersz zachęcający do  czytania.
 
Spotkanie zakończono „tuwimowskim  pociągiem”, który jeździł wokół bibliotecznych półek.
 
Pracownik MBP Filia Masów
Jadwiga Ochal
 
Powrót