r. Imieniny:
logo

VI DĘBLIŃSKI BIEG ULICZNY I XVI INTEGRACYJNY BIEG ORLĄT

07.10.2019
VI DĘBLIŃSKI BIEG ULICZNY I XVI INTEGRACYJNY BIEG ORLĄT 22 września 2019 roku w naszym mieście odbył się VI Dębliński Bieg Uliczny i XVI Integracyjny Bieg Orląt. Zawodnicy tak jak w poprzednich latach zmierzyli się na dystansie 5 km i 10 km.

Start oraz meta biegu znajdowały się na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości. Trasa przebiegała ulicami: Leśki, Przechodnia, Staromiejska, Jagiellońska, Lipowa, Tysiąclecia, Stawska, Jagiellońska, Staromiejska, Przechodnia, Okólna, PCK, Rynek, Okólna. Pętla miała dystans 5 km, tak więc zawodnicy na dystansie 10 km musieli pokonać dwa okrążenia.
 
Kiedy na zegarze wybiła godzina 10:30 wystartowali zawodnicy na wózkach, było ich czterdziestu. O godzinie 10:35 wystartowali zawodnicy na dystansie 5 km, było ich 98. Zaś o godzinie 10:45 wystartowali zawodnicy na dystansie 10 km, a był ich 186. Wszyscy zawodnicy biegu ustawiali się na linii startu. Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Poseł na Sejm RP Adam Kałaska oraz w imieniu Burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej Przewodniczący Rady Miasta Dęblin Maciej Krygrowski wraz ze zgromadzonymi kibicami rozpoczynali kolejne biegi odliczając 10,9,8…3,2,1 Start!!! Zawodnicy ruszyli, liczyło się skupienie i odpowiednie rozłożenie swoich sił, aby uzyskać jak najlepszy rezultat. Podczas biegu nie było możliwości pomylenia trasy ponieważ, funkcjonariusze Policji oraz wolontariusze wyznaczali trasę biegu, kierując uczestników w odpowiednia stronę. Każdy z zawodników miał profesjonalnie mierzony czas za pomocą fotokomórek. We trzech biegach wzięło udział ponad 300 zawodników.
 
Po raz drugi organizatorzy przygotowali bieg dla najmłodszych pn. „Dębliński Bieg Orlątek”. Odbył się w dwóch kategoriach: przedszkolaki i szkolniaki. Rywalizacja odbyła się na dystansie ok. 150 m, aczkolwiek to nie było najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa i uśmiechy na twarzach najmłodszych. Wszystkie dzieci biorące udział w biegu zostały zwycięzcami, otrzymując złote medale oraz nagrody. W biegi wzięło udział 70 dzieci.
 
Po zakończeniu zmagań zawodnicy mieli kilka minut na odpoczynek. Mogli skorzystać z posiłków regeneracyjnych oraz w razie konieczności udać się na masaż.
 
Następnie zostały wręczone puchary przez Sekretarz Urzędu Miasta Dęblin Annę Wojdyłę - Pawlak, Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin Macieja Krygrowskiego, Posła na Sejm RP Adama Kałaskę oraz Starostę Powiatu Ryckiego Dariusza Szczygielskiego. Po wręczeniach nastąpił czas na przyjemności – mianowicie ze wszystkich startujących zawodników rozlosowano nagrody – oczywiście były to głównie akcesoria sportowe.
 
Organizatorzy spisali się na medal a byli nimi: Dęblińskie Integracyjne Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,DISON'' i Dęblińskie Stowarzyszenie Sportowe ORLĘTA.
 
Zachęcamy do zapoznania się z tabelą wyników oraz do obejrzenia foto relacji.
 
 

Foto Dęblin News: deblinnews.pl

Foto Dęblin24.pl: facebook.com

Fanpage: VI Dębliński Bieg Uliczny i XVI Integracyjny Bieg Orląt: www.facebook.com

 

Powrót