r. Imieniny:
logo

AUTOBUSY ZASTĄPIĄ POCIĄGI NA TRASIE LUBLIN - DĘBLIN

24.05.2017
AUTOBUSY ZASTĄPIĄ POCIĄGI NA TRASIE LUBLIN - DĘBLIN 11 czerwca 2017 r. zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Warszawa - Lublin, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów. W związku z tym w zamian za pociągi POLREGIO kursujące na odcinku Lublin - Dęblin zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.

11 czerwca 2017 r. zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Warszawa - Lublin, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów. W związku z tym w zamian za pociągi POLREGIO kursujące na odcinku Lublin - Dęblin zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.


Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie będą dojeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie będą korzystali z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Takie rozwiązanie pozwoli też skrócić czas przejazdu autobusów. Całą trasę (Lublin - Dęblin) autobusy będą pokonywały w czasie około 2 godz., nie obsługując po drodze przystanków osobowych: Stasin Polny, Czesławice, Puławy Chemia i Puławy Azoty. Dodatkowo autobusy będą zatrzymywały się na przystanku komunikacji miejskiej w Lublinie przy ul. Jana Pawła (,,Perłowa") oraz w Dęblinie przy ul. Wiślanej.


Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

 

 

Załaczniki:

Rozkład jazdy zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi LUBLIN - DĘBLIN - LUBLIN, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [45.42 KB]

Komunikat prasowy, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [47.49 KB]

Rozkład jazdy zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi GARWOLIN - DĘBLIN - GARWOLIN, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [469.65 KB]

Powrót