r. Imieniny:
logo

KORONAWIRUS: INFORMACJA BURMISTRZA I APEL DO MIESZKAŃCÓW

12.03.2020
Koronawirus: informacja Burmistrza i apel do mieszkańców W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia ze strony koronawirusa SARS-Cov-2. w Dęblinie, miejski sztab kryzysowy w oparciu o dyrektywy władzy centralnej podjął decyzje zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa.

Od dnia 16 marca do dnia 25 marca br. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze we wszystkich miejskich placówkach oświatowych (szkoły, przedszkola, żłobki, specjalne ośrodki), oznacza to, że wszyscy uczniowie nie przychodzą w tym okresie do szkoły. Do piątku 13 marca br. rodzice będą mogli przyprowadzić dzieci do dęblińskich placówek oświatowych, w których będą odbywały się zajęcia opiekuńcze.
 
Od dnia 12 marca br. do odwołania zostały również zamknięte instytucje kulturowe tj. Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, świetlice osiedlowe oraz Dzienny Dom Pomocy Osób Starszych. Muzeum Sił Powietrznych zamyka wystawy w terminie od 12 marca do 31 marca br.
 
Od 16 marca do odwołania zostaną również zamknięte targowiska miejskie przy ul. Niepodległości i 15 Pułku Piechoty „Wilków”.
 
Od dnia 16 marca do odwołania autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały wg. rozkładu jazdy dla dni powszednich ferie i wakacje. Jednocześnie proszę, aby znacząco ograniczyć zakup biletów u kierowców w autobusach.
 
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej apeluje aby Pacjenci Podstawowej Opieki Zdrowotnej korzystali z teleporady (porada udzielana przez telefon).
 
Proszę również o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta Dęblin i Ośrodku Pomocy Społecznej, jedynie do przypadków tego wymagających.
 
Więcej informacji na temat pracy każdej z ww. instytucji znajda państwo bezpośrednio na stronach interentowych tych placówek.
 
Imprezy masowe plenerowe oraz pod zadaszeniem zostają zawieszone do odwołania.
 
TU UZYSKASZ INFORMACJE O POSTEPOWANIU W SYTUACJI PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM
tel. 800-190-590
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rykach
 
Ponadto zwracam się do mieszkańców naszego miasta o zachowanie największych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki przeciwko rozpowszechnianiu się koronawirusa. Nie traktujmy tego okresu jako wakacji lub ferii – starajmy się przebywać jak najwięcej w domu i unikajmy dużych skupisk ludzi. Jednocześnie zachowajmy spokój i nie popadajmy w panikę tak szeroko nagłaśnianą przez światowe media. Pamiętajmy, że Nasze zdrowie jest najważniejsze.
 
Więcej komunikatów szukaj na:
 
 
 
 
Powrót