r. Imieniny:
logo

DĘBLIN WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZECIWKO PANDEMII – MASECZKI

20.04.2020
Grafika przedstawiająca maseczkę ochronną W dniu 17 kwietnia br. zakończyliśmy akcję dystrybucji maseczek ochronnych dla mieszkańców naszego miasta. Urząd Miasta zakupił 10 500 szt. maseczek za kwotę 30 010,28 zł.

Do akcji włączyli się radni Rady Miasta Dęblin, którzy dostarczyli do ogólnej puli około 1650 szt. maseczek, uszytych przez 16 szwaczek, z materiału zakupionego przez radnych. Należy dodać, że panie nieodpłatnie włączyły się w tą akcję. Wycinaniem kroju bezpłatnie zajęła się firma AKKO Monika Królik z Ryk.
 
Dystrybucję maseczek miasto prowadziło w trzech punktach: w budynku Urzędu Miasta Dęblin, w osiedlu Lotnisko w Szkole Podstawowej Nr 4 i w osiedlu Wiślana, w świetlicy osiedlowej w pawilonie 33. Łącznie w punktach dystrybucji rozdano 12 150 szt. maseczek potrzebującym mieszkańcom miasta.
 
Ponadto w ramach równolegle prowadzonej akcji radni dostarczali mieszkańcom maseczki ochronne w osiedlach: Jagiellońskie, Masów, Podchorążych, Stawy, 15 P.P. „Wilków”, jak też przekazali maseczki 6 Szpitalowi Wojskowemu, Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej przy ul. Rynek 14 i Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Urząd Miasta zaopatrzył w maseczki dęblińską Policję, Ochotniczą Straż Pożarną „Masów” i również OPS. W ramach bezpiecznego handlu zabezpieczone w maseczki zostały wszystkie 22 osiedlowe sklepy spożywcze na terenie naszego miasta – z przeznaczenie dla kasjerów. W trosce o równy handel zostało otwarte targowisko miejskie przy ul. Niepodległości, lecz na specjalnych zasadach. Miasto Dęblin zabezpieczyło maski dla sprzedających, choć w większości w trosce o własne zdrowie sprzedający byli przygotowani we własnym zakresie. Zaś odwiedzający targowisko jako kupujący byli wyposażani w maseczki.
 
Łącznie rozdysponowano ok. 15.000 szt. maseczek ochronnych. Miasto Dęblin zakupiło maseczki w firmach: Hurt-Detal Farb i Lakierów "Maler", ul. PCK 4 w Dęblinie, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ARTIZO Urszula Czwartkowska -Sobieszyn 6, "Kalnex" Z i W Kalbarczyk Sp. j., ul. Piłsudskiego 16 w Dęblinie, "AGBO" P.P.H.U. Bogdan Nawrotek, ul. Mickiewicza 75 w Dęblinie. Dodatkowo Miasto Dęblin zakupiło tkaninę na uszycie maseczek, w ramach wspólnej akcji z gminami powiatu ryckiego. Te maseczki uszyte były przez Odzieżową Spółdzielnię Inwalidów w Rykach.
 
Wszystkim zaangażowanym w tą akcję pragnę serdecznie podziękować, zwłaszcza tym podmiotom, które wykonywały pracę bezinteresownie tj. szwaczkom, radnym i firmie, która kroiła materiał. Nasza wspólna odpowiedzialność, zaangażowanie oraz działania zaowocowały tym, że w trudnym okresie, kiedy maseczki ochronne nie były jeszcze dostępne na rynku, zaopatrzyliśmy w nie najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.
 
Jeszcze raz serdecznie dziękuję, w imieniu wszystkich mieszkańców, za tą piękną, wspólną akcję, która pokazała, że jesteśmy jedną wielką rodziną.
 
 
Burmistrz Miasta Dęblin
Powrót