r. Imieniny:
logo

PODZIĘKOWANIA DLA ZAANGAŻOWANYCH W SPOŁECZNEJ AKCJI SZYCIA MASECZEK

05.06.2020
Podziękowania dla zaangażowanych w społecznej akcji szycia maseczek Dnia 3 czerwca br. w Urzędzie Miasta Dęblin odbyło się spotkanie. Zorganizowano je w celu podziękowania tym, którzy podczas tego trudnego dla nas wszystkich okresu pandemii koronawirusa zaangażowali się w społeczną akcję szycia maseczek w Dęblinie.

Inicjatorem akcji był Wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin Leopold Świetliński. Zakres prac jaki wykonali społecznicy obejmował prasowanie materiału w kształt maseczki (harmonijki) oraz ich szycie po obwodzie i doszywanie gumek. Jednak to nie wszystko. Gumki do maseczek podarował Bogdan Nawrotek i Agata Nawrotek z lokalnej firmy AGBO zaś za wycięcie materiału do odpowiedniego kształtu, również bezinteresownie przyczyniła się Monika Królik właścicielka firmy AKKO. Materiał zakupiony został przez radnych Miasta Dęblin oraz po części przez Urząd Miasta Dęblin. Ilość uszytych maseczek przekroczyła 6000 szt. Wszystkie maseczki zostały rozdane mieszkańcom miasta oraz placówkom na jego terenie, które zgłosiły taką potrzebę i nie tylko.
 
Podziękowania w imieniu władz samorządowych miasta złożyła Burmistrz Miasta Dęblin wraz z grupą zaangażowanych radnych w tym:
 • Maciej Krygrowski Przewodniczący Rady Miasta Dęblin
 • Leopold Świetliński Wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin/Inicjator akcji
 • Mieczysław Grobek Wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin
 • Maria Cydejko Radna Rady Miasta Dęblin
 • Edyta Papis
 • Patrycja Wojewoda
 • Leszek Grzyb
 • Artur Marzysz
 • Andrzej Kurowski

„Władze samorządowe naszego miasta, jak i mieszkańcy Dęblina składają serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wsparcie, trud i poświęcenie, jakie włożyliście w przygotowanie maseczek ochronnych, w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie panującej pandemii koronawirusa. Państwa postawa stanowi przykład troski o innych oraz podkreśla najważniejsze wartości takie jak szacunek do drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy. To dzięki takim ludziom i zaangażowaniu mamy poczucie bezpieczeństwa wśród naszej lokalnej społeczności i z wiarą patrzymy w przyszłość.”

Lista osób, które otrzymały podziękowania:

 1. Błażej ŻARŁOK
 2. Ewa ZIMNY
 3. Bożena MIKUSEK
 4. Anna CHOJNACKA
 5. Justyna WOJTAŚ
 6. Hanna ŁUBIANKA
 7. Barbara FILIPEK
 8. Anna WRZEŚNIAK
 9. Kazimiera JOŃSKA
 10. Magdalena BADAJ
 11. Jolanta MŁYŃSKA
 12. Ewelina OLEJARCZYK - ŻARŁOK
 13. Beata KUPAJCZYK
 14. Maria ŻEBROWSKA
 15. Wiktoria CERTA
 16. Małgorzata JODEŁKO
 17. Joanna STEFANIAK
 18. Irena LISOWSKA
 19. Renata KUREK
 20. Bogdan NAWROTEK właściciel firmy AGBO
 21. Monika KRÓLIK właścicielka firmy AKKO

 

Tekst i zdjęcia

Kamil Krypski, podinspektor ds. promocji i współpracy z zagranicą

Powrót