r. Imieniny:
logo

WICEPREMIER SASIN W DĘBLINIE.

13.07.2020
Wicepremier Sasin w Dęblinie. W dniu 1 lipca br. nasze miasto odwiedził Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Wspólnie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, Wicewojewodą Lubelskim Robertem Gmitruczukiem, Radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego Leszkiem Kowalczykiem i Burmistrzem Miasta Dęblin Beatą Siedlecką złożyli wieniec pod Dęblińskim Pomnikiem Niepodległości. Na spotkanie z mieszkańcami przybyli również Posłanka na Sejm RP Gabriela Masłowska oraz władze samorządowe Powiatu Ryckiego.

Dęblin otrzymał wsparcie w postaci promesy w wysokości 2,7 mln zł zaś cały Powiat Rycki niecałe 14 mln zł z Projektu Tarczy Samorządowej z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wicepremier Sasin mówił, że zdaje sobie sprawę, że w Dęblinie jest jeszcze wiele do zrobienia. Chodzi m. in. o modernizacje dróg i sieci kanalizacyjnych. Jednocześnie potwierdził kontynuację już rozpoczętych inwestycji na terenie Powiatu Ryckiego, w tym w Dęblinie jak np. przebudowa drogi krajowej 801.

Dalsza część spotkania odbyła się w Urzędzie Miasta Dęblin w gabinecie burmistrza. Tam poruszane były tematy dotyczące gminy Dęblin. 

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

Tekst i zdjęcia: Kamil Krypski / Podinspektor ds. promocji i współpracy z zagranicą

Powrót