r. Imieniny:
logo

OBWODNICA DĘBLINA - OGŁOSZENIE PRZETARGU

16.07.2020
Zdjęcie z uroczystości W dniu 10 lipca br. nasze miasto odwiedził Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Przyjechał z informacją o ogłoszeniu przetargu na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 801, a mianowicie odcinka przebiegającego przez Dęblin.

Odcinek drogi, o którym mowa będzie miał 4,7 km długości i 7 metrów szerokości. Zaczynać się będzie na granicy Dęblina i Gminy Stężyca, a kończyć się będzie na ul. Podchorążych do przejazdu kolejowego. Powstanie 8 skrzyżowań, w tym 3 o ruchu okrężnym, 1,5 km dróg dojazdowych do posesji, 1,2 km chodnika, 1,4 km dróg rowerowych i 2,6 km ciągów pieszo – rowerowych ([przebieg trasy dostępny w galerii zdjęć). Dodatkowo zostanie wybudowany nowy most w miejscu starego na rzece Wieprz. Koszt inwestycji to ponad 140 mln zł.

Dęblińska obwodnica to jeden z etapów rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 801 Warszawa – Puławy. Inwestycja w województwie lubelskim to 37 - kilometrowej długości odcinek od granicy Województwa do Puław.

Marszałek zapowiedział realizację tej inwestycji w obecności Burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej i Wiceburmistrz Beaty Amarowicz, Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Leszka Kowalczyka, Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Pawła Szumera, Zastępcy Dyrektora ds. Utrzymania Andrzeja Sieńko i Starosty Powiatu Ryckiego Dariusza Szczygielskiego.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich ogłosił, iż rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w IV kwartale br., a zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2023 r.

Zadanie będzie realizowane i finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

Tekst i zdjęcia: Kamil Krypski / Podinspektor ds. promocji i współpracy z zagranicą

 

Powrót