r. Imieniny:
logo

ZAKOŃCZENIE VI SPOTKANIA Z MUZYKA ORGANOWĄ.

30.07.2020
zdjęcie grupowe z fotorelacji wydarzenia W dniu 26 lipca odbył się czwarty i zarazem ostatni koncert VI Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie. Podczas ostatniego koncertu VI serii spotkań mogliśmy wysłuchać wspaniałego duetu.

Na dęblińskich organach zaprezentował się młody, lecz bardzo zdolny Paweł Głowiński, któremu towarzyszył śpiewak operowy z głosem barytonu Tomasz Mazur. W programie pojawiły się utwory min. Johann Sebastiana Bacha, czy Josepha Rheinbergera. Na zakończenie mogliśmy wysłuchać improwizacji Pawła Głowińskiego w tematyce pieśni „Gwiazda śliczna, wspaniała” i „Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój”. Ten pierwszy utwór wybrała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, zaś drugi Koordynator przygotowania artystów i instrumentu, organista parafii Artur Kułak.
Oficjalnego zakończenia serii koncertów VI Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową dokonała Burmistrz Miasta Dęblin i przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Dęblina Aneta Piwońska dziękując wszystkim występującym artystom za wspaniałe doznania akustyczne, dyrektorowi artystycznemu Jerzemu Kukli za profesjonalną obsługę konferansjerską, księdzu proboszczowi Zbigniewowi Danilukowi za udostępnienie świątyni, organiście Arturowi Kułakowi i registratorowi Szymonowi Łubiance za udostepnienie instrumentu i przygotowanie artystów, Towarzystwu Przyjaciół Dęblina jako głównemu organizatorowi za zaangażowanie oraz publiczności za liczne brawa i frekwencję.
Koncerty odbywały się w każdą dotychczasową niedzielę lipca o godzinie 18:00. Kościół parafialny pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie zmieniał się w sale koncertową gdzie mogliśmy wysłuchać znanych światowych artystów. 
Dęblin gościł w tym roku takich artystów jak: 
Waldemar Gawiejnowicz,
Michał Dąbrowski,
Jerzy Kukla,
Paweł Głowiński,
Tomasz Mazur.
 
Mimo tak trudnego okresu organizacja koncertów udała się. Kolejna edycja już za rok. 
 
Organizatorami koncertów jest:
Miasto Dęblin i Towarzystwo Przyjaciół Dęblina.
 
 
Tekst i zdjęcia: Kamil Krypski / Podinspektor ds. promocji i współpracy z zagranicą
Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.
 
Powrót