r. Imieniny:
logo

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE W DĘBLINIE

11.09.2020
Pływacy 12 września br. o godz. 13.00, w Dęblińskim MDK nad Wisłą, odbędzie się ogólnopolskie spotkanie organizatorów zawodów w zimowym/lodowym pływaniu.

Jest to pierwsze tego typu spotkanie w Polsce. Jego inicjatorem i organizatorem jest Leszek Naziemiec, prezes International Ice Swimming Association - Poland, w porozumieniu z Piotrem Biankowskim , organizatorem zawodów Gdynia Winter Swimming Cup. IISA jest organizacją zrzeszająca pływaków lodowych na całym świecie. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Moniki Żmudy, gospodarzem spotkania będzie Miasto Dęblin, natomiast koordynatorem technicznym, założyciel Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać, Piotr Świtaj.
 
Celem spotkania jest stworzenie jednolitego Pucharu Polski i rotacyjnych Mistrzostw Polski w lodowym pływaniu. W dyskusji poruszone zostaną najważniejsze kwestie związane z uprawianiem tego sportu: bezpieczeństwo i kwalifikacje do poszczególnych dystansów. Po spotkaniu, uczestnicy będą mieli okazje spłynąć wpław Wisłą do Stężycy, przy zabezpieczeniu z łodzi przez Stowarzyszenie Odbudowa Przystani Dęblin oraz dęblińską drużynę WOPR. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu Prezesa Mariusza Zajączkowskiego oraz Członków Stowarzyszenia a także zawsze niezawodnych dęblińskich WOPR-owców. Później już  w bardziej "luźnej" atmosferze, uczestnicy spotkania będą mieli okazję powymieniać pływackie opinie podczas obiadu na Wyspie Wisła w Stężycy. Jest nam niezmiernie miło, że będziemy mieli przyjemność gościć w naszych dęblińsko-stężyckich progach, tak wspaniałych pływaków i organizatorów. Cieszymy się również bardzo, że nasza grupa pływacka może pomóc w rozwijaniu tej pięknej dyscypliny sportu w Polsce. Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać.
 
Logo
 
 
Powrót