r. Imieniny:
logo

MUSEUM GUIDE TOUR

10.02.2021
Plakat z informacjami poniżej. Zwiedzaj Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie z Przewodnikiem z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Niedziela, 21 lutego 2021 roku

Specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego proponujemy zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w formie zorganizowanej wizyty i poznawania historii lotnictwa z towarzyszeniem przewodnika muzealnego.

Przewodnik będzie czekał na zwiedzających o godzinie 11.00 ( oprowadzanie będzie trwało 1 godzinę - do 12.00) oraz o godzinie 14.00 (oprowadzanie będzie trwało 1 godzinę - do 15.00).

Co zobaczymy z przewodnikiem:

  • wystawę stałą: „Historia polskiego lotnictwa wojskowego”
  • wystawy czasowe: „315 Dywizjon Myśliwski Dębliński” oraz „Niebo nad Brytanią. Polskie Siły Powietrzne w 80-tą rocznicę Bitwy o Anglię”

Skorzystanie z tej formy zwiedzania, wymaga dokonania wcześniej rezerwacji, tel. 261 519 462, e-mail:  rezerwacja@muzeumsp.pl ( prosimy o kontakt: od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-15.00). Zapisy przyjmujemy do 19 lutego 2021 r.

następnie: przyjdź do muzeum, kup bilet wstępu i dołącz do grupy. Oprowadzenie po ekspozycji będzie bezpłatnym dodatkiem do biletu wstępu.

z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, maksymalna ilość osób w grupie: 10 osób

Wystawy w Muzeum otwarte będą w godzinach 9.00 - 16.00

Muzea odgrywają rolę pośredników między dziedzictwem przeszłości a widzami, próbując pokonać dystans czasowy i kulturowy. To właśnie w Muzeum publiczność spotyka się z dziedzictwem oraz jego interpretacją skierowaną do możliwości i potrzeb odbiorcy. W tej interpretacji i zaspokojeniu potrzeby ciekawości i poszerzenia wiedzy pomagają muzealni przewodnicy- edukatorzy.

Dzień Przewodnika daje możliwość do bliższego spotkania z publicznością, a publiczności z kolei pozwala zapoznać się w znacznie szerszym niż zazwyczaj zakresie z zadaniami i specyfiką pracy przewodników muzealnych.

W dobie pandemii i znacznego ograniczenia ruchu usług turystycznych, pragniemy dać możliwość turystom kontaktu z przewodnikami na co dzień oprowadzającymi widzów w Muzeum.

Nowe otwarcie muzeum to okazja do szerszego i bezpośredniego kontaktu z realnymi obiektami historycznymi, poza wirtualną rzeczywistością.

 

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców danego regionu, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.

Zapraszamy !

 
Powrót