r. Imieniny:
logo

NAJŁADNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA

08.04.2021
Zdjęcie przedstawia jajka wielkanocne wykonane różnymi technikami, które są ustawione na biurku. Mają one kształty kurczaczków, zajączków, pisanek, koszyczków wielkanocnych. Za nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję.

Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie Filia Wiślana zorganizowała konkurs na Najładniejszą pisankę wielkanocną. Jego celem była popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią i zamknięciem szkół w konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 5.

Prace konkursowe prezentowały wysoki poziom, były różnorodne i pomysłowe. Oceniając pisanki komisja brała pod uwagę samodzielność, oryginalność, kreatywność, estetykę i technikę wykonanej pracy. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się niezwykle trudne, ponieważ wszystkie jajka były piękne, było widać włożone serce w ich wykonanie. Po wnikliwej ocenie udało się wyłonić zwycięzców. Komisja nagrodziła 12 prac, a wyróżnienia otrzymało sześcioro dzieci. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia w postaci drobnych upominków i pamiątkowych dyplomików.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Dorota Ścibior

MBP Filia Wiślana

 

Źródło: 

 

Powrót