r. Imieniny:
logo

HISZPANIA – NAUKA I PRZYGODA

15.04.2021
Sewilla Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie w ramach projektu „Europejski wymiar praktyk zawodowych w ZSZ nr 2 w Dęblinie” zorganizował trzytygodniowe zagraniczne praktyki dla 16 uczniów technikum ekonomicznego, hotelarskiego i gastronomicznego. Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+ i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Logo Erasmus+

„Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”

 

W tym roku praktyki realizowane są w Sewilli w Hiszpanii. Mimo trudności w podróżowaniu związanych z pandemią koronawirusa grupa w dniu 10 kwietnia 2021 roku dotarła do Andaluzji zgodnie z planem i w świetnych nastrojach.

 

Skomplikowany czas pandemii był dodatkowym wyzwaniem organizacyjnym w realizacji projektu. Wyjazd, który wydawał się niemożliwy w czasie licznych obostrzeń udało się jednak zorganizować. Cała grupa przeszła negatywnie (czyli pozytywnie) test na Covid19, co było następnie przepustką otwierającą kolejne graniczne szlabany podczas całej podróży, łącznie z przesiadką w Monachium.

 

Trudy podróży i przygotowania do niej wynagrodziła uczestnikom ciepła, niemal letnia pogoda panująca w Sewilli. W dzień po przyjeździe grupa odbyła wycieczkę po stolicy Andaluzji. Uczniowie odwiedzili Plac Hiszpański, sewilską katedrę,  przepiękne śródmieście i najstarszą dzielnicę Sewilli – Trianę. Park Marii Luizy zachwycił wszystkich bujną śródziemnomorską roślinnością.

 

Poniedziałek grupa rozpoczęła pracowicie od prezentacji w firmach, w których będą odbywać praktyki. W towarzystwie opiekunów uczniowie poznali drogę do swoich miejsc pracy, zostali przedstawieni koordynatorom staży w firmach.

 

Uczniowie odbywają praktyki zagraniczne m.in. w zakładach gastronomicznych, hotelach, agencjach reklamowych oraz małych i średnich przedsiębiorstwach. Partnerem w projekcie jest hiszpańska instytucja pośrednicząca EuroMind, która we współpracy ze szkołą zapewnia właściwą realizację praktyk zawodowych w hiszpańskich przedsiębiorstwach, zakwaterowanie i wyżywienie oraz realizację programu kulturowego.

 

Teraz przed uczniami czas nauki poprzez praktykę, przeplatany zwiedzaniem Sewilli i Andaluzji czyli przyjemne z pożytecznym.

ZSZ nr 2 w Dęblinie

Powrót