r. Imieniny:
logo

PO RAZ PIERWSZY UCZESTNICY PROJEKTU „AKTYWNA JESIEŃ” REALIZOWANEGO PRZEZ MIASTO DĘBLIN/ OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DĘBLINIE WZIĘLI UDZIAŁ W II WOJEWÓDZKIM KONKURSIE NA PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ.

07.05.2021
Zdjęcie grupowe Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w procesie przygotowania materiałów, rozmowach w kwestii wykonania palmy jak i w samym wykonaniu palmy.

Palma została wykonana ręcznie z tworzyw naturalnych. Uczestnicy dzielnie przez około osiem dni pod okiem opiekunek Dziennego Domu Pomocy Osób Starszych- Pani Jolanty Szpak i Pani Beaty Kupajczyk tworzyli piękne kwiaty używając m.in. kolorowej bibuły, krepiny, wstążek, które następnie stały się ozdobą palmy. Nie mogło zabraknąć także, pięknych gałązek wierzbowych z baziami, które są podstawą każdej tradycyjnej palmy.

Dzieło uczestników „Aktywnej Jesieni” mieniło się wieloma kolorami tęczy i zostało przyozdobione bibułkowymi kwiatami: liliami, krokusami, żonkilami, stokrotkami, różami, makami, chabrami oraz storczykami.

Palma powstawała w bardzo miłej i radosnej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Trzeba przyznać, że na koniec zachwyciła wszystkich. Uczestnicy „Aktywnej Jesieni” z dumą i zadowoleniem spoglądali na efekty wspólnej pracy. Wszyscy uczestnicy solidarnie podkreślali, także terapeutyczną wartość spotkania pod każdym względem.

Tekst i zdjęcia: OPS Dęblin

 

 

 
Powrót