r. Imieniny:
logo

PLENEROWE CZYTANIE W PRZEDSZKOLU

24.06.2021
Na zielonej trawie na żółtych krzesełkach siedzą przedszkolaki, dalej stoi bibliotekarz z mikrofonem i z książką w ręku, w tle znajdują się drzewa i plac zabaw Bibliotekarka z MBP Filia Masów spotkała się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola Nr 4 im. Jana Pawła II w Dęblinie w ogródku zabaw.

Piosenka pt. „Pociąg do książki” rozpoczęła imprezę. Celem głównym było, zaprezentowanie dzieciom twórczości Agnieszki Frączek – doktora habilitowanego językoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka pisze w taki sposób, żeby rozbawić, zachęcić dzieci do czytania i jednocześnie nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Czytane były wiersze o dobrych obyczajach, otaczającej przyrodzie i zwierzątkach.

Przedszkolaki też popisywały się znajomością wierszy i piękną recytacją. Przygotowane zagadki o zwierzętach egzotycznych rozbawiły dzieci i pokazały, że dużo dużo wiedzą.


Za popisy aktorskie nagrodzono maskotkami: Klarę Szkutnik i Patryka Bylinkę. Wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek. Piosenka o wesołych przedszkolakach- łobuziakach zakończyła spotkanie.

Pracownik MBP Filia Masów
Jadwiga Ochal

http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,plenerowe-czytanie-w-przedszkolu

 

 

Powrót