r. Imieniny:
logo

„ZAKOŃCZENIE LATA 2021”

10.09.2021
Zakończenie Lata 2021 „Zakończenie Lata” ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń Miasta Dęblin. Tylko w roku 2020 nie mogło odbyć się z powodów nałożonych obostrzeń spowodowanych pandemią Korona Wirusa, co spowodowało niedosyt w tego typu wydarzeniach. W tym roku jednak impreza doszła do skutku i odbyła się 28 sierpnia, tak jak w poprzednich latach na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości.

Tego sobotniego wieczoru pogoda dopisała – mimo zapowiadanych opadów i zachmurzenia dzień okazał się słoneczny i pogodny, co przyczyniło się do przybycia dużej ilości mieszkańców.

 

Tradycją tego wydarzenia były międzyosiedlowe spotkania, gdzie można było zobaczyć stoiska i wystawy przygotowane przez Zarządy Osiedlowe Miasta Dęblin. W tym roku z powodu obostrzeń Miasto Dęblin postawiło na Zlot Food Tracków, który przygotowała firma FT Event. Była to doskonała okazja do spróbowania kuchni z czterech stron świata. Podczas przepysznej uczty kulinarnej mogliśmy skosztować klasycznych potrawy Fast Food: takich jak hamburgery, belgijskie frytki czy mega 50 centymetrowe zapiekanki, przenieść się do Meksyku i spróbować quassadille i burrito czy dalekiej Azji gdzie był serwowany Pad Thai w kilku wersjach przygotowany na WOKu. Było też coś dla każdego łasucha: hiszpańskie churrosy, lody tajskie, gofry, shaki i desery oraz mrożona włoska kawa.

 

Po raz drugi odbyły się Osiedlowe Zawody Sportowo – Zręcznościowe o nagrodę Burmistrza Miasta Dęblin. Udział wzięło 7 drużyn. Podczas tegorocznego zawodów do rywalizacji stanęły osiedla: Masów, Lotnisko, Starówka, Wiślana – Żwica, Jagiellońskie, Żdzary i 15. Pułku Piechoty „Wilków”. Każdy zarząd przygotował dla swoich reprezentantów koszulki z nazwą swojego osiedla. Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak Bieg Kelnera, Rzut Beretem czy Skoki w Workach. Zawody poprowadziła instruktor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie Małgorzata Knieć – Sprawka, sędziowali zaś pracownicy Urzędu Miasta Dęblin: podinspektor ds. kultury i organizacji pozarządowych Aleksandra Szponder, podinspektor ds. oświaty Wioletta Kość i podinspektor ds. promocji i współpracy z zagranicą Kamil Krypski. Drużyny w każdej konkurencji otrzymywały punkty adekwatne do wykonania zadania. Po podliczeniu punktacji przez zespół sędziowski zwyciężyło osiedle Jagiellońska, drugie miejsce zajęło os. Pułaskiego, trzecie miejsce os. Wiślana – Żwica. Następnie uplasowały się os. Starówka, os. Lotnisko, os. Masów i os. 15. Pułku Piechoty „Wilków”. Nagrodę wręczyli Radni Rady Miasta Dęblin wraz z Burmistrz Miasta Dęblin na scenie głównej, przed występem gwiazdy wieczoru.

 

Program tegorocznego „Zakończenia Lata” rozpoczął się atrakcjami i zabawami dla dzieci z Salą zabaw Kangus. Radości dzieci nie było końca w organizowanych animacjach i zabawach, czy malowaniu twarzy. Do dyspozycji najmłodszych był specjalnie przygotowany plac zabaw, dmuchane zamki i wóz strażacki, który został udostępniony przez Ochotniczą Straż Pożarną z Masowa. Jednak to nie wszystko, podczas tegorocznej imprezy odbyło się Holi - święto kolorów – to kolorowa zabawa polegająca na jednoczesnym wyrzucie przez wszystkich uczestników proszków w różnych kolorach, mające na celu kolorowe pożegnanie lata. Mieszkańcy mogli skorzystać również z Mobilnego Punktu Szczepień przeciw Covid-19, w którym mogli szczepić się szczepionką Johnson&Johnson i wziąć udział w loterii z nagrodami. Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie przygotowała akcję „Kuferek z książką”, która miała na celu popularyzacje czytelnictwa wśród mieszkańców naszego miasta.

 

Kolejny punkt programu to koncerty w rytmie Disco oraz Hip-Hop, mianowicie mogliśmy podziwiać wschodzące gwiazdy tych rodzajów muzyki tj. Dj Roki’X, wokalistka Candy, rapera Kapitalny, zespół Mr. Magister i zespół Rompey. Gwiazdą wieczoru był Bartek Wrona znany z utworów „Ty jedna na milion” czy „Kolorowe Sny”. Podczas tego artystycznego wieczoru mogliśmy również obejrzeć skecz kabaretu FiFa-RaFa w wykonaniu Aleksandry Listoś i Mateusza Kwiatkowskiego. Całą imprezę poprowadził konferansjer Tomasz Dziwiszek.

 

Zabawa dęblińskiego „Zakończenia Lata 2021” trwała do godziny 24:00, a obecni na nim mieszkańcy co było widać bawili się wspaniale.

 

Organizatorem imprezy było: Miasto Dęblin oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

 

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

 

Tekst: Miasto Dęblin - Kamil Krypski

Zdjęcia: Miasto Dęblin – Kamil Krypski, Dęblin News – Malwina Lizak, Twój Głos – Marlena Kuna

 

Powrót