r. Imieniny:
logo

AKT WANDALIZMU W MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ!!!

14.09.2021
Zdewastowane krzaki Z przykrością musimy Państwa poinformować o aktach wandalizmu na dęblińskich miejscach pamięci. Na nowo utwardzonej drodze dojazdowej do cmentarza wojennego „Balonna” są ślady po driftingu. Ta powierzchnia wymaga utwardzenia ułożonego destruktu, a takie zachowania spowodowały trwałe uszkodzenia nawierzchni. W ubiegłym tygodniu dokonano także kradzieży i dewastacji na klombach przy pomniku na ul. Podchorążych, tuż po miejskich obchodach 100. Rocznicy przybycia 15. Pułku Piechoty „Wilków” do Dęblina. Niestety nie jest to nowy proceder. W ubiegłym roku z tych samych klombów również zostały ukradzione krzewy.

Mimo, iż nasadzenia są finansowane ze środków publicznych, a więc pieniędzy wszystkich mieszkańców, wandale zachowują się tak, jakby były niczyje.

Szkoda, że nie wszyscy szanują publiczne pieniądze, wspólne dobro, czy ludzką pracę. Nie zależy Państwu, żeby wokół nas było po prostu ładnie? Negatywnych zachowań nie usprawiedliwia brak kamery, czy nieświecąca latarnia. Kradzieży i dewastacji nic nie usprawiedliwia!

Zależy nam, żeby dęblińskie miejsca pamięci wyglądały jak najlepiej, dlatego poświęcamy im dużo wysiłku i czasu. Smuci nas, gdy widzimy opłakane skutki takich nieodpowiedzialnych zachowań.

Apelujemy, szanujmy miejsca, które upamiętniają Bohaterów walk o Naszą wolność! Dbajmy wspólnie o dobro i estetykę naszego Miasta!

Przypominamy, że zgodnie z zapisem art. 261 Kodeksu karnego „kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”. Zaś art. 98 Kodeksu wykroczeń stanowi „kto prowadząc pojazd poza drogą publiczną, strefą zamieszkania lub strefą ruchu, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innej osoby, podlega karze grzywny albo karze nagany”.

Jeżeli jesteście Państwo świadkami kradzieży lub innych wykroczeń, REAGUJCIE! Dzwońcie pod numer alarmowy 112.

 

Tekst i zdjęcia: Urząd Miasta Dęblin 

 

Powrót