r. Imieniny:
logo

SOSW W DĘBLINIE W KRĘGU TAŃCA…

17.11.2021
Ćwiczymy ukłony do "improwizacji tanecznych" Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dęblinie w dniach 11- 15 października 2021r. wzięli udział w warsztatach taneczno – choreograficznych „…W KRĘGU TAŃCA…2021”.

Podczas pobytu w Popowie intensywnie i wytrwale ćwiczyliśmy improwizacje taneczne do muzyki, tańce cygańskie oraz w kręgu. Braliśmy udział w  wykładach prowadzonych przez pedagogów/ mediatorów, poznawaliśmy historię tańca podczas projekcji filmów. Każdego dnia uczestniczyliśmy w pokazach artystycznych i spotkaniach przy muzyce. Zgrupowanie zakończyło się uroczystą galą. Nasza grupa zaprezentowała trzy układy taneczne – tańce w kręgu: „Taniec benedyktyński”, „Improwizacje przy muzyce”  oraz taniec cygański. To był piękny i owocny czas, wróciliśmy do domu bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i dowartościowani. 

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki współpracy z „Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki”, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ośrodkiem Charytatywno – Szkoleniowym Caritas Popowo – Letnisko. 

Dziękujemy
Autor, Foto: Małgorzata Bartman
Powrót