r. Imieniny:
logo

WIZYTA BURMISTRZ SIEDLECKIEJ W WZL NR 1 W DĘBLINIE.

26.11.2021
Wizyta Burmistrz Siedleckiej w WZL 1 Oddział Dęblin Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka z własnej inicjatywy postanowiła przybyć z wizytą do jednego z Dęblińskich zakładów produkcyjnych, który na co dzień jest niedostępny dla każdego mieszkańca, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat powstających tam inwestycji o których ostatnio było głośno nawet w prasie ogólnopolskiej i podzielić się tym z mieszkańcami naszego miasta.

Mianowicie chodzi o Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Odział w Dęblinie, które są jedną z wiodących firm branży lotniczej w Europie i jedną z kluczowych spółek PGZ.

Wizyta odbyła się w dniu 19 listopada br. Burmistrza Miasta Dęblin powitał i oprowadził po zakładzie osobiście Dyrektor WZL Nr 1 Oddział w Dęblinie i Członek Zarządu WZL Nr 1 Bartłomiej Kacperczyk.

 

Wypowiedź Burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej:

Stacjonujący na terenie naszego miasta WZL 1 to zakład, który zgodnie ze swoimi kompetencjami oraz dzięki nowoczesnej i stale modernizowanej infrastrukturze realizuje zadania dla obronności kraju zabezpieczając bezpieczną eksploatację statków powietrznych Sił Zbrojnych RP zarówno w zakresie serwisowania samolotów, śmigłowców oraz ich zespołów napędowych, podsystemów i agregatów.

To jednak nie wszystko, zakład stale rozbudowuje swoje kompetencje i inwestuje w nowoczesne technologie dzięki czemu powstało tu Centrum Produkcji Struktur Kompozytowych, gdzie wykorzystywane są nowoczesne urządzenia spełniające światowe standardy technologiczne. Dowodem na rozwój zakładu jest wybudowana w ostatnim czasie, nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni ponad 2500m2 z dodatkową powierzchnią biurowo-socjalną, dedykowaną do produkcji struktur kompozytowych w najnowszych technologiach. Hala wyposażona jest we wszelkie niezbędne instalacje związane z bezpieczeństwem dostępu, nadzorowania, produkcji, ochrony środowiska i bhp. Jest to nie lada inwestycja na skalę kraju jak i świata, o której właśnie chciałam się dowiedzieć – dodaje Burmistrz Siedlecka.

Nowa hala to oczywiście nowe miejsca pracy dla wyspecjalizowanej kadry. Po rozmowie z Dyrektorem Kacperczykiem zapraszam do śledzenia strony: wzl1.mil.pl/kariera w związku z planowanymi przyjęciami kadr dla potrzeb realizowanych w zakładzie programów.

WZL 1 to wyspecjalizowany zakład z profesjonalna kadrą. Cieszę się, że na terenie naszego miasta znajduje się tak prężnie działająca i rozwijająca się firma.     

 

Wizyta Burmistrz Siedleckiej w WZL 1 Oddział Dęblin

 

Centrum Produkcji Struktur Kompozytowych


Tekst i zdjęcia: Miasto Dęblin

Powrót