r. Imieniny:
logo

WARSZTATY TANECZNE Z „DĘBLINIAKAMI”

26.11.2021
Zdjęcia grupy W listopadzie odbyło się uroczyste zakończenie projektu „DAJ CIAŁU POPROWADZIĆ- międzypokoleniowe warsztaty taneczne” realizowanego przez ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „DĘBLINIACY” z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie we współpracy wolontariackiej Banku Pekao SA I oddz. w Dęblinie.

W projekcie brała udział młodzież z zespołu ”Dębliniacy” oraz zaproszeni przez nią Seniorzy, którzy wspólnie uczyli się tańców narodowych. Celem projektu była integracja młodzieży ze środowiskiem Seniorów, nauka właściwego zachowania wobec osób starszych, a przede wszystkim popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową młodych i starszych osób. Na wspólnych próbach było wiele pozytywnych emocji, młodzież z wielką odpowiedzialnością „prowadziła” swoich partnerów i partnerki na parkiecie, a nasi Seniorzy okazali się wspaniałymi tancerzami.

Projekt realizowany był przez instruktor tańca i pedagog Małgorzatę Knieć Sprawkę, a uwieńczeniem jego efektów był pokaz „ Poloneza „ nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność. Uczestnicy projektu obdarowani zostali kwiatami i prezentami wręczonymi przez dyrektor Banku Panią Beatę Jędrych i Panią Małgosię. Dla wszystkich było to nowe doświadczenie i piękna przygoda, na kontynuację której uczestnicy mają nadzieję. Kolejny raz nasza młodzież stanęła na wysokości zadania.

 

Tekst i zdjęcia: Miejski Dom Kultury w Dęblinie
Powrót