r. Imieniny:
logo

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

06.12.2021
 Na zdjęciu znajdują się dzieci, ich wychowawczynię oraz Pana pszczelarza. Jedne dzieci stoją inne siedzą lub klęczą na dywanie. Każde z dzieci trzyma swoją maskotkę, a dwóch chłopców dodatkowo trzyma słoiki z miodem. W tle znajdują się regały z książkami. Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. W związku z tym 29 listopada w MBP Filia Wiślana, odbył się Dzień Pluszowego Misia. Zaproszeni zostali uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej Nr5 wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Jaśkowską. Dzieci przyniosły ze sobą swoje przytulanki – misie.

Dzięki obejrzanej prezentacji multimedialnej związanej z historią powstania pierwszego Misia Tediego, w sposób bardzo przystępny poznały historię pluszowego misia.  Dowiedziały się także, w jakich bajkach występują misie oraz wysłuchały piosenek z bajek o Misiu Uszatku, Misiu Coralgolu oraz z bajki pt. Niedźwiedź w dużym niebieskim domu. Uczniowie mieli też okazję spotkać się z pszczelarzem Jarosławem Wojtysiem, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o życiu pszczół i ich roli w życiu człowieka. Spotkanie z Panem Jarkiem uwieńczone zostało degustacją specjalnie na ten cel przygotowanych miodów z truskawkami i kakao. Po spotkaniu z pszczelarzem dzieci wysłuchały czytanej przez Panią bibliotekarkę książeczki Anne Morgan pt. Zagubiony niedźwiadek. Następnie opowiadały o swoich misiach – przytulankach, a na zakończenie miały za zadanie ułożyć przygotowane specjalnie na tę okazję puzzle.

Zajęcia były niezwykle ciekawe, edukacyjne i pełne wrażeń. Podsumowaniem spotkania niech będzie stwierdzenie, iż mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Pracownik MBP Filia Wiślana

Dorota Ścibior
logo biblioteki
 
Powrót