r. Imieniny:
logo

ZSZ NR 1 WYSTARTUJE W KONKURSIE LEARN&FLY 2022.

25.01.2022
Mapa polski z punktami i logo Drużyna złożona z czterech zdolnych i ambitnych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie wraz ze swoim nauczycielem Dariuszem Kołodziejskim została zakwalifikowana do konkursu Learn&Fly 2022. Należy podkreślić, że jest to jedyna zakwalifikowana drużyna z Dęblina. Uczestnicy zawodów Learn&Fly 2022 mają za zadanie zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć udział w zawodach na najdłuższy lot. Drużyny podczas swoich prac będą korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów szkoleniowych.

W ramach projektu zostały opracowane Learn&Fly STEM Kit (zestaw materiałów opisujących ogólne zasady budowy statków powietrznych) oraz Learn&Fly Careers Kit, czyli swoisty przewodnik po branży lotniczej. W projekcie tym, bardzo dużą rolę odgrywają aspekty inżynierskie, konstruktorskie, znajomość zasad aerodynamiki i podstawowa wiedza z zakresu lotnictwa, ale także takie umiejętności jak praca w grupie, kreatywność, innowacyjność i komunikacja są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Półfinały zawodów odbędą się w trzech interesujących lokalizacjach związanych z polskim lotnictwem, a będą to:

  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.
  • 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
  • 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Organizatorem zawodów jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Partnerami głównymi projektu oraz sponsorami nagród dla zwycięzców są firmy znane w branży lotniczej: Lockheed Martin, Pratt & Whitney Kalisz oraz Pratt & Whitney Rzeszów.

Więcej informacji nt. projektu oraz zawodów można znaleźć na stronach:

https://dolinawiedzy.pl/learnfly/

https://dolinawiedzy.pl/

https://www.facebook.com/DolinaWiedzy/

 

Autor artykułu: Dariusz Kołodziejski

 

Życzymy jak najlepszych wyników.
 
Miasto Dęblin Pozytywnie

Źródło: 

http://zsz1deblin.pl/a,911,konkurs-learnfly-2022

Powrót