r. Imieniny:
logo

KONIEC KARNAWAŁU W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W DĘBLINIE

06.03.2017
KONIEC KARNAWAŁU W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W DĘBLINIE 23.02.2017 odbyły się WARSZTATY KULINARNE. Gościliśmy w naszej szkole uczniów z Gimnazjum nr 3 w Dęblinie, klasę III a wraz z opiekunem Panią Danutą Miłosz. Tematyka warsztatów związana była z obchodami tłustego czwartku.

Młodzież przygotowywała pączki pod opieką naszych nauczycieli Teresy Flont i  Marty Szpadzik oraz uczennicy Asi Płachty klasy IIITg. Gimnazjaliści korzystali ze stanowisk pracy kucharzy, samodzielnie przygotowywali, odmierzali produkty, wyrabiali ciasto, formowali, smażyli i dekorowali pączki. Mogli w ten sposób zapoznać się z technologią ich wykonania, poznali zasady bhp panujące w pracowni gastronomicznej. Dodatkowo mogli poznać, jak na co dzień wygląda życie szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

Po zakończonych zajęciach młodzież zabrała przygotowane pączki ze sobą, by poczęstować rodzinę J. Mamy nadzieję, że to nie jedyna wizyta gimnazjalistów w naszej szkole.

 A oto kilka wypowiedzi gimnazjalistów na temat warsztatów:

„Podczas zajęć gastronomicznych uczyliśmy się robić pączki. Panie pomagały nam w ugniataniu ciasta, przygotowaniach go oraz samym smażeniu. Atmosfera była świetna , każdy z radością lepił wypieki. Pomimo naszych szczerych chęci i starań niestety niektóre się zbyt mocno przypiekły, jednak końcowy efekt zadowolił wszystkich i z radością delektowaliśmy się wypiekami.”

Julia B. kl. III b

„Na zajęciach gastronomicznych uczyłyśmy się piec pączki. Na początku nam to nie wychodziło, ale z czasem bardzo nam to się podobało i coraz lepiej wychodziły nam pączki. Atmosfera była bardzo miła, te zajęcia nauczyły mnie, jak robić pączki i jestem pewna, że teraz sama będę robiła je w domu.”

Magda kl. III a

„Na zajęciach gastronomicznych nauczyłyśmy się robić pączki. Na początku dzieliliśmy różne rzeczy na robienie ciasta. Potem lepiliśmy ciasto, na sam koniec zostało nam pieczenie pączków. Atmosfera w czasie zajęć była bardzo fajna, każdy się cieszył, że nauczyliśmy się robić pączki.”

Natalia Gałat kl. III b


14 lutego 2017r. w naszej szkole świętowaliśmy WALENTYNKI, których „szukanie swojej drugiej połówki” było motywem przewodnim. Już od rana panował specyficzny nastrój, liczne balony w kształcie serc ozdabiały korytarze naszej szkoły. Klasa 1TEO pod czujnym okiem Pani Wiśniewskiej zorganizowała w tym dniu specjalną pocztę walentynkową. Podczas przerw grała nastrojowa muzyka. Każda osoba, która wysłała walentynkę mogła poczęstować się pierniczkami. Szkolne koło biologiczne sprzedawało własnoręcznie wykonane mydełka w kształcie serca.

Relację z wydarzeń sporządziła Aleksandra Wiśniewska.

 

 

 

 

Powrót