r. Imieniny:
logo

PUŁAWY I DĘBLIN UPAMIĘTNIŁ BOHATERÓW. TŁUMY NA BIEGU "WILCZYM TROPEM"

13.03.2017
PUŁAWY I DĘBLIN UPAMIĘTNIŁ BOHATERÓW. TŁUMY NA BIEGU "WILCZYM TROPEM" W niedzielę 26 lutego odbyła się V ogólnopolska edycja "Wilczym Tropem" - biegu pamięci Żołnierzy Niezłomnych. W Puławach impreza zorganizowana została po raz drugi. Reprezentantów Dęblina wspierała burmistrz Beata Siedlecka, która była gościem specjalnym wydarzenia.

Od godziny 10.00 na stadionie w Puławach zaczęły się gromadzić dziesiątki osób chcących pobiec w trzech biegach na dystansach: głównym - 5 km, honorowym - 1963 m oraz dla dzieci na 400 metrów. zawodnicy wystartowali w samo południe. Na listach zapisało się blisko 200 uczestników z całej Lubelszczyzny. Ambasadorem imprezy w Puławach był wokalista zespołu "Budka Suflera" Krzysztof Cugowski, który osobiście wręczył zawodnikom medale i nagrody. Bieg "Tropem Wilczym" wsparli również poseł ziemi puławskiej Krzysztof Szulowski, który dla uczestników ufundował pyszną wojskową grochówkę oraz przewodniczące Rady Powiatu Puławskiego Danuta Smaga i Rady Miasta Puławy Bożena Krygier. Reprezentantów Dęblina dzielnie wspierała burmistrz Beata Siedlecka.

- Cieszę się, że w tegorocznej edycji biegu "Tropem Wilczym" wystartowało jeszcze więcej osób niż rok temu. To była największa tego typu impreza w regionie. Kultywujemy pamięć o bohaterach antykomunistycznego podziemia, a przy okazji krzewimy kulturę fizyczną wśród młodzieży i nie tylko. To wydarzenie to także dobra promocja dla Puław i Dęblina - mówi organizator, a jednocześnie dziennikarz i pasjonat historii Marcin Mizera.

Na starcie stanęli zawodnicy reprezentujący ziemię puławską i rycką, ale także z: Garwolina, czy Kozienic. W biegu głównym - na 5 km, ex-aequo zwyciężyli Stanisław Marzec z Nałęczowa i Kamil Borucki z Puław. Drugie miejsce przypadło Karolowi Mazurkowi, a trzecie - Waldemarowi Brodackiemu. Najszybszą z pań okazała się Lila Jaworska.

Z kolei w biegu honorowym na 1963 m triumfowali: Szymon Gałązka, Andrzej Domagała i Tomasz Bany (wszyscy z Puław).

Pobiegli obejrzeć... film

Po biegach w Puławach organizatorzy zaprosili uczestników do Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, gdzie odbyło się spotkanie dyskusyjne przy kawie i ciepłym posiłku oraz pokaz krótkiego dokumentu pt. "Żołnierze Wyklęci", zrealizowanego przez puławskiego filmowca Dariusza Nadolskiego. Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka oraz dyrektror MDK-u Monika Bąkała ręczyły upominki uczestnikom spotkania za krzewienie kultury fizycznej oraz postawę patriotyczną.

Organizatorzy "Tropem Wilczym - 2017" - Puławy, Dęblin dziękują za pomoc uczniom Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie oraz Mariuszowi Markowi i uczniom Zespółu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach. Specjalne podziękowania należą się również burmistrz Dęblina Beacie Siedleckiej, dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury Monice Bąkale oraz Polskiemu Korpusowi Drużyn Strzeleckich - Oddział Dęblin.

Powrót