r. Imieniny:
logo

BIBLIOTEKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

27.03.2017
Biblioteka dla przedszkolaków W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom 22 marca pani Magdalena Krasuska z MBP Filia Rycice odwiedziła przedszkolaki we wszystkich 3 grupach.

Pani bibliotekarka czytała książki, w których Jasio, Filip i Zosia zapraszają do spędzenia niezwykłych wakacji na wsi.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i odpowiadały na pytania dotyczące książek Grażyny Nowak pod tytułem: „Niezapowiedziani goście” oraz „W stadninie koni”. Było wesoło                   i zabawnie. Na zakończenie pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do biblioteki.

W piątkowe przedpołudnie, 24 marca do Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie w ramach współpracy i popularyzacji książek przybyła z wizytą Pani Milena Kłos z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie. Po krótkiej rozmowie, nastąpiła długo wyczekiwana przez wszystkich chwila… głośnie czytanie! Grupy 3, 4 i 5-latków z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały bajek o wiośnie, m.in. „Odejście zimy”, „Wiosenne zabawy Kubusia Puchatka”, czy „Cztery pory roku w leśnej rodzinie”. Pod koniec spotkania przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania związane z przeczytanym teksem. Niespodzianką dla Pani bibliotekarki była piosenka zaśpiewana przez najstarszą grupę dzieci pt. „Wiosna”. Pani Milena na pamiątkę wizyty wręczyła wszystkim grupom wiosenne kwiaty. 

Źródło: http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,cala-polska-czyta-dzieciom-z-wizyta-w-miejskim-przedszkolu-nr-3
http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,wiosna-w-przedszkolu

Powrót