r. Imieniny:
logo

,,PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA…”- ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI W ZSO W DĘBLINIE

28.03.2017
,,Po drugiej stronie lustra…”- Światowy Dzień Poezji w ZSO w Dęblinie
Dnia 23 marca 2017 w bibliotece ZSO w Dęblinie odbyło się spotkanie z poezją. Licealiści i zaproszeni goście z Klubu Seniora os. Staszica wysłuchali recytacji wierszy Andrzeja Sosnowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, uczennicy naszej szkoły Wiktorii Kozuń, a także rozważań na temat roli poezji we współczesnym świecie i życiu każdego człowieka.

Gościem specjalnym spotkania była Pani Zofia Plewko – poetka, mieszkanka Dęblina, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie. Uczniowie przedstawili wybrane przez siebie wiersze z tomiku naszego Gościa pt. „Wędrówka”. Mogliśmy też podziwiać recytację samej autorki. Wiersze pochodziły z tomiku ,,Melodia pól ”. Pani Zofia  podzieliła się z nami wspomnieniami z czasów szkolnych oraz uwagami na temat inspiracji i procesu powstawania jej własnych utworów.

Twórczość Pani Zofii jest różnorodna. Dotyka wielu aspektów współczesnego życia i świata. Poezja śpiewana z  gitarą w tle była  uzupełnieniem tego niezwykłego wydarzenia. Wystąpili w nim i zorganizowali uczniowie z koła bibliotecznego oraz gimnazjaliści  realizujący projekt edukacyjny ,, Podróż z książką”. Jest to kolejny projekt promujący czytelnictwo pod patronatem biblioteki szkolnej.

Galeria zdjęć na stronie: http://www.lo.deblin.pl/zso-deblin/aktualnosci-zso/453-po-drugiej-stronie-lustra-swiatowy-dzien-poezji-w-zso-w-deblinie
Powrót