r. Imieniny:
logo

CO MOŻE DRUKARKA 3D W ZSO W DĘBLINIE?

31.03.2017
  Co może drukarka 3D w ZSO w Dęblinie? W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie jest wielu uczniów interesujących się nowinkami technologicznymi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, szkoła poszerza zasób urządzeń rozwijających te zainteresowania.

Właśnie temu ma służyć  zakup drukarki 3D. To uczniowie zajęli się montażem drukarki pod okiem  informatyka pracującego z takimi urządzeniami. Prelekcja połączona                                 z prezentacją możliwości drukarki 3D uświadomiła wszystkim, w jak wielu dziedzinach życia wykorzystuje się tego typu technologię. Pokaz wydrukowanych przedmiotów z tworzyw przypominających różnorodne materiały udowodnił, że możliwe jest wydrukowanie zarówno ozdób, jak i elementów wykorzystywanych w medycynie i przemyśle.

   Kolejnym krokiem były warsztaty dla zainteresowanych uczniów oraz  nauczycieli informatyki. Nauka modelowania, czyli projektowania przedmiotów, które można było wydrukować na drukarce 3D, okazała się niezwykle ciekawa. Samodzielne modelowanie daje każdemu duże pole do rozwijania własnej fantazji, a także pokazuje nieograniczone możliwości nowoczesnych technologii. To także wstęp do poznawania nowych zawodów związanych z prężnie rozwijającą się technologią informatyczną.

    Co więc może drukarka 3D w ZSO w Dęblinie? Może wydrukować to, co zaprojektował każdy uczestnik warsztatów, może również wydrukować to, co wymyśli sobie każdy, kto interesuje się tą technologią.

Więcej na stronie: http://www.lo.deblin.pl/zso-deblin/aktualnosci-zso/456-co-moze-drukarka-3d-w-zso-w-deblinie
Powrót