r. Imieniny:
logo

MIESZKAŃCY DĘBLINA ODWIEDZILI UKRAINĘ

04.04.2017
Mieszkańcy Dęblina odwiedzili Ukrainę Mieszkańcy Dęblina, głównie osiedla Jagiellońskie w dniach 24-26 marca odwiedzili Ukrainę. Była to wycieczka historyczno-krajoznawcza, zorganizowana przez Leopolda Świetlińskiego z pomocą Biura Turystyki Szkolnej. Grupa turystyczna podążyła do Lwowa, oraz szlakiem otaczających go zamków zwanym „Złotą Podkową” odwiedzając Olesko, Podhorce i Złoczów.

W wycieczce brała udział nasza burmistrz Beata Siedlecka wraz z mężem. Wszyscy uczestnicy złożyli symboliczne wiązanki kwiatów na Cmentarzu Orląt Lwowskich.  

Ogromne słowa podziękowania za przekazaną w tym czasie wiedzę o historii i sztuce Ukrainy należą się przewodnikom. Grupę oprowadzali: Tadeusz Krząstek, Dariusz Rybik i Krystyna Adamska (mieszkanka Lwowa, związana z krakowskim ZHR).

Natomiast najstarszy uczestnik wycieczki - Mirosław Błażejczyk (86lat) zasługuje na miano dzielnego i pogodnego turysty. Oprócz wiedzy historyczno-kulturalnej i przemiłych wrażeń przywiózł ze sobą niesamowicie słodkie, ukraińskie łakocie.


Biuro Turystyki Szkolnej w Dęblinie już planuje na wrzesień kolejną wycieczkę na Ukrainę. Tym razem na cel obrano partnerskie miasto Drohobycz i uzdrowiskowy Truskawiec.

A już 5 kwietnia b.r. patriotyczno-historyczna wycieczka do Warszawy, którą organizuje Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – Koło w Dęblinie.

Powrót