r. Imieniny:
logo

WISŁA GUIDE TOUR RUSZA 7 KWIETNIA

05.04.2017
Wisła Guide Tour rusza 7 kwietnia Ponad 50 przewodników turystycznych z całej Polski przez 3 dni będzie poznawać atrakcje turystyczne miasta i gminy Dęblin oraz Powiatu Ryckiego. WISŁA Guide Tour jest pierwszym tego typu spotkaniem adresowanym do środowiska przewodnickiego, pracowników punktów informacji turystycznej i operatorów turystyki, organizowanym w tym regionie województwa lubelskiego.

Spotkanie szkoleniowo- informacyjne trwające od 7 do 9 kwietnia 2017r, organizowane jest w ramach Roku Rzeki Wisły. Patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Przewodnicka Zarządu Głównego PTTK. Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Dęblin, Powiat Rycki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

WISŁA Guide Tour – to zwrócenie uwagi na bogactwo przyrodnicze, dziedzictwo historyczne i kulturę regionu nadwiślańskiego, w ofertach turystycznych Województwa Lubelskiego. Spotkanie będzie nie tylko integracją międzyprzewodnicką, ale też okazją do wypracowania nowych form współpracy pomiędzy wydziałami promocji miast i gmin, zainteresowanych turystycznym ożywieniem regionu. Właściwie wyszkoleni i dobrze poinformowani przewodnicy stają się najlepszymi ambasadorami regionu.

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie odbędzie się pierwsza część spotkania. Wprowadzeniem będą wykłady związane z pracą przewodników i pilotów wycieczek, połączone ze szkoleniem pracowników punktów informacji turystycznej. Partnerem wydarzenia jest Koło Przewodników PTTK im. „Książąt Czartoryskich” w Puławach.

Program Wisła Guide Tour podzielony został na część wykładową oraz 2 podróże studyjne. O roli przewodnictwa w promocji regionu usłyszymy podczas prelekcji Stanisława Kruk Ołpińskiego - wykładowcy w wyższej szkole bankowej we Wrocławiu, egzaminatora kandydatów na pilotów i przewodników turystycznych.  Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie reprezentować będą: dyrektor Paweł Pawłowski oraz dr Roman Kozłowski.

Warsztaty terenowe będą okazją do poznania zabytków związanych z dziejami polskiego lotnictwa w formie oprowadzania kuratorskiego po wystawach muzeum. Uczestnicy wyruszą w  podróż studyjną, podczas której odbędzie się zwiedzanie muzeum twierdzy carskiej w Dęblinie wraz z obiektami cytadeli, bramy lubelskiej, kompleksu Garnizonu Dęblin Lotnisko, Kościołu Piusa V ( kaplica lotników), Fortu Mierzwiączka.

 

Pragniemy poinformować, iż lista uczestników Wisła Guide Tour jest już zamknięta. Duże zainteresowanie wydarzeniem jest dla nas wyraźnym sygnałem, iż spełnia ono oczekiwania i potrzeby środowiska przewodników i operatorów turystyki. Wyrażamy nadzieję, iż Państwa aktywne uczestnictwo przyniesie wymierne efekty w promocji i ożywieniu turystycznym Dęblina i na stałe wpisze ten region na mapę podróży turystów krajowych i zagranicznych.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja organizacyjna: z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i zamknięcie podstawowej listy uczestników, w sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt bezpośredni z Muzeum:

Sekretariat WISŁA Guide Tour

pani Aneta Wąsik

sekretariat@muzeumsp.pl

tel.: 261-519-450 (tel. MON) lub 735-268-735

 

Informacja dla GOŚCI, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [383.00 KB]

 

 

Powrót