r. Imieniny:
logo

HARCERZE I ZUCHY Z ZHP NA ROBINSONADZIE

20.07.2022
Harcerze i zuchy z ZHP na Robinsonadzie W dniach od 9 do 19 lipca harcerze z Dęblina, Ryk i Stężycy odbyli 10 dniowy obóz pn. Robinsoniada w siedzibie Hufca w Rykach przy ul. Piaskowej. Jednak obóz to obóz, harcerze nie spali w budynku hufca lecz rozstawili namioty harcerskie tzn. dziesiątki oraz wojskowe NS 97.

Zapytacie pewnie dlaczego Robinsoniada? Jak mówi Komendant Hufca ZHP Ryki Jacek Zagożdzon: „Wzorem był dla nas Robinson Crusoe, który musiał poradzić sobie na bezludnej wyspie. My także staraliśmy się przygotować łodzie, zbudowaliśmy szałas, palenisko, czy prowizoryczne polowe kuchnie … itd.”

Harcerz przeszli szkolenie wędkarskie, bezpieczeństwa nad wodą, czy wodniackie z użyciem różnych środków pływających tj. kajak, łódź wiosłowa, czy żaglowa. Ponadto odrestaurowali jedną z łodzi, chrzcząc ją Jasnowłosa. Większość harcerzy podjęła próbę leśnego wampum podczas, którego mogli pozyskać nowe sprawności harcerskie.

W ostatnim dniu odbył się uroczysty apel, na który przyjechali rodzice oraz goście. Na apelu pojawiła się jak co roku Beata Siedlecka Burmistrz Miasta Dęblin, oczywiście pamiętając o potrzebach harcerzy wręczyła im podręczne apteczki, przydatne w trudnych warunkach, za co w podzięce została nagrodzona trzema gromkimi klaskami. Ostatnimi wspólnymi elementami były śpiewy przy ognisku
w akompaniamencie gitary i utworzenie kręgu przyjaźni.

W obozie udział wzięło 30 harcerzy i zuchów, 4 opiekunów, kwatermistrz, oboźny i komendant.

 

Tekst i zdjęcia: Miasto Dęblin / Kamil Krypski    

Miasto Dęblin Pozytywnie

Powrót